Päästjad viisid end talu terrassil sisse seadnud Saare karupojad metsa

{{1532345100000 | amCalendar}}
Foto: Margus Muld/ERR

Nädalavahetusel meediastaarideks saanud Saaremaa karupojad, kes taluõuedel ja ka ühe maja terrassil uudistamas käisid, viidi päästjate ja jahimeeste abiga kaugemale metsa.

Reede õhtul Saaremaal ühe talu õuele tulnud karupojad on kogunud juba ülemaailmset kuulsust ja nende pilt on ERR-i vahendusel jõudnud näiteks ka Kanada teleuudistesse.

Umbes pooleaastased karupojad ise aga jõudsid juba laupäeva õhtul umbes kilomeeter eemal järgmisele taluõuele ja võtsid omaks sealse pererahva puhketerrassi. Kuna loomad ise metsa minna enam ei tahtnud, kutsuti kohale päästjad ja piirkonna jahimehed, kes seekord karupojad kaugemale metsa viisid.

"Oleme küll meedia vahendusel kuulnud, et Saaremaal on karupojad, aga et me nendega mürama peaksime, poleks osanud küll arvata. Nad tuli viia ära inimeste õuelt, kust nad ei tahtnud ära minna. Nad tuli metsa viia. Viisime nad nii sügavasse metsa, kui Saaremaal annab viia. Ei karda nad hirmutamist, paugutamist, kuivõrd küll paugutati, aga eeldati, et metsloom peaks ju kartma," kirjeldas Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe "Aktuaalsele kaamerale".

Järgnevast Margus Mulla intervjuust Margus Lindmäega kuuleb pikemalt, kuidas ka päästjate jaoks eriline väljakutse käis.

Keskkonnaamet on võtnud seisukoha, et kui karud veel peaksid kuskil välja ilmuma, siis viiakse nad Saaremaalt minema.

"Konsulteerides ja koostöös päästeameti ja keskkonnaagentuuriga on keskkonnaamet jõudnud otsusele, et järgmise võimaluse tekkel need Saaremaa kaks karupoega teisaldatakse Mandri-Eestisse suurde loodusmassiivi, kus anda neile võimalus oma loomulikku karuelu ilma inimeste sekkumiseta elada või jätkata," rääkis keskkonaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Kuidas karupojad on Saaremaale sattunud Talvi ei osanud öelda. Samas näib tema sõnul, et inimene on rikkunud karupoegade elu ära.

"Igatahes näib, et nende senine elu on olnud väga rikutud ja halb saatus on nendel olnud. /.../ Inimese poolt tõenäoliselt rikutud," tõdes Talvi.

Kes juhtub metsas karupoegi kohtama või kelle hoovi peaksid nad taas sattuma, siis keskkonnaameti soovitus on loomadele mitte läheneda ja helistada kohe häirekeskuse numbrile 1313. See annaks karupoegadele võimaluse jätkata oma elu iseseisvalt suuremates mandri metsades.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: