Maksuamet pani rahapesujõugult konfiskeeritud plaatina oksjonile ({{commentsTotal}})

{{1532500860000 | amCalendar}}
Foto: MTA

Maksu- ja tolliamet (MTA) pani oksjonikeskkonda müüki mullu suvel rahapesuga tegelenud jõugult kohtuotsusega konfiskeeeritud 10 kilo plaatinat.

MTA pani 10 ühekilost plaatinavalandit tervikvarana müüki esmaspäeva keskpäeval alghinnaga 227 010 eurot, oksjon lõppeb neljapäeval kell 12 ning see müüakse lõpphinnaga, millelt ei saa maha arvata sisendkäibemaksu.

Vara alghind on fikseeritd Londoni börsil enampakkumise alguse päeval kehtinud plaatina maailma turuhinnaga.

Harju maakohus konfiskeeris plaatina kuritegelikult ühenduselt mullu sügisel. Kokku mõistis kohus süüdi seitse meest.

Väärismetalliäriga tegelenud grupp tekitas plaatina, kulla ja hõbedaga tehtud tehingutelt Soome ja Rootsi riigile vastavalt üle kahe ja üle nelja miljoni euro kahju, lisas tuvastati uurimisel 1,2 miljoni euro suurune rahapesu.

Eestis toimunud kriminaaluurimine puudutas ainult seda osa võrgustikust, mis pani kuriteod toime Eestis. Laiema võrgustiku uurimiseks loodi rahvusvaheline uurimisgrupp, kus osalesid veel Soome, Rootsi, Läti ja Poola ametkonnad.

Eestis korraldatud rahapesuskeemi peategelane oli Tirmaste, kes juhtis kuritegeliku ühenduse tegevust ja teiste liikmete tööd. Rahapesus ja kuritegelikku ühendusse kuulumises mõistis kohus süüdi veel Aleksei Borissenko, Ignati Bolšakovi, Juri Tiitsmanni, Ivan Tšistjakovi, Artjom Šitovi ja Nikita Kuraskini.

Prokuratuuriga kokkuleppele läinud meeste karistuseks kujunes üldjuhul nelja-aastane tingimisi vangistus viieaastase katseajaga, kuid viiel neist tuli mõistetud karistusest viis kuud reaalselt vaglas ära kanda.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: