Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn nõustub Maarjamäe memoriaali munitsipaalomandisse võtmisega

memoriaal
memoriaal Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsus nõustub maa-ameti ettepanekuga anda Maarjamäe memoriaali reformimata maa munitsipaalomandisse tingimusel, et selle remondiks ja jooksvaks korrashoiuks eraldatatakse Tallinna linnale riigieelarvest täiendavat raha.

Tallinna Kesklinna valitsus peab esitama 1. septembriks taotluse keskkonnaministeeriumile memoriaali remondi- ja korrashoiukulude rahastamiseks ning korraldus tuleb Tallinna linnavaraametil teatavaks teha maa-ametille, keskkonnaministeeriumile ja Tallinna Kesklinna valitsusele, teatas uudisteagentuur BNS.

Maa-amet teatas mai lõpus Tallinna linnavalitsusele saadetud kirjas, et kuna Maarjamäe punamemoriaali ümbritsevad maaüksused kuuluvad linnale, siis on otstarbekas määrata see maa munitsipaalomandisse.

"Maa-amet on seisukohal, et maa peab kuuluma Tallinnale, et memoriaalkompleksi ehitised kuuluksid tervikuna ühele omanikule. Maa-ameti kaardirakenduses ei ole registreeritud ühegi ministeeriumi huvi," seisab ameti kirjas. "Maa ei ole vajalik riigile tema ülesannete täitmiseks ja on otstarbekas anda kohaliku omavalitsuse omandisse kohaliku elu korraldamiseks."

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ütles toona ERR-ile, et kui maaüksus tahetakse anda munitsipaalomandisse siis linn oleks nõus, kui riik eraldab objekti haldamiseks ja korrastamiseks raha.

Ehkki Maarjamäe kompleks asub Tallinnas täpselt Kesklinna linnaosa piiril, ei kuulu kogu ala täielikult linnaosa haldusalasse. Linn on taotlenud kogu maa-ala üleminekut riigi omandisse ja selle võimaluse üle arutamist on toetanud ka justiitsminister Urmas Reinsalu.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR- BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: