Päästjad olid autojuhtide tõttu metsapõlengu kustutamisel mitu tundi veeta ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Päästeamet teatas laupäeva hilisõhtul, et oli Ida-Virumaal Narva-Jõesuu linnas metsa- ja maastikuala tulekustutustöödel kolm tundi ilma veeta. Kustutustööd jätkuvad pühapäeval.

Päästeamet selgitas, et 27. juulil Narva-Jõesuu linnas alguse saanud metsa- ja maastikupõlengu kustutustöödel ilmnes laupäeva jooksul suuri probleeme kustutusvee varustusega.

Kuna esialgselt Narva-Jõesuu hüdrantidest kustutusvee saamine tekitas kogu linna majapidamistes ja asutustes veevarustuse probleeme, otsustati vett varuda voolikuliinidega, pumbates vett Narva jõest.

"Voolikuliinid J. Poska tänaval tekitasid aga autojuhtide hulgas rahutut käitumist. Kõige enam oli probleemiks oma järjekorra ootamine lubatud sõiduks ning voolikusilla ületamiseks. Selleks hakati otsima uusi lahendusteid sihtkohta jõudmiseks. Julgelt sõideti läbi piiranguala tähistavatest lintidest. Korduvalt sõideti üle vett täis voolikuliinide, mille tagajärjel voolikud läksid katki ning päästjatel tuli voolikuid parandada," selgitas päästeamet.

"Voolikute parandamise tõttu kustutustööd peatusid ning päeva jooksul oli põlenguala kustutamine peatatud kokku kolmeks tunniks. Liiklejatega tegelesid maanteel tublid politseiametnikud, kuid ka nendel ei olnud võimalusi kõiki teeotsi sulgeda," lisas amet.

Päästeamet tõdes, et vee katkemise ja tekkinud tuule tõttu suurenes põlenguala vahepeal umbes kaheksa kuni kümne hektari suuruseks. Siiski suudeti tulekahju hiljem piirata viiele hektarile.

Kustutustöödel osalesid Iisaku, Jõhvi, Kohtla-Järve, Kiviõli, Sillamäe, Narva-Jõesuu, Narva päästjad päästetehnikaga ning politsei- ja piirivalveameti korrakaitsjad.

Kustutustööd jätkuvad pühapäeval.

Päästeamet teatas, et pühapäeval on seoses kustutustöödega alates kella 9 võimalik sõita Narva ja Narva-Jõesuu vahelisel maanteel nendel mootorsõidukiga liiklejatel, kes suudavad mõistvalt suhtuda tekkinud olukorda, täidavad täpselt korrakaitsjate juhiseid ning kellele ei ole probleemiks sõita üle voolikusildade ( J. Poska tänaval, Kudruküla- Kalda tn. ristmikul).

Narva-Jõesuusse jõudmiseks või sealt lahkumiseks võib kasutada ka Narva-Narva-Jõesuu-Hiiemetsa maanteed Tallinn-Narva mnt - Narva-Jõesuu teeristi kaudu.

Rohkem infot tuleohutuse kohta saab veebilehelt http://kodutuleohutuks.ee/esilehe-kampaaniad/peamised-tulekahju-tekkepohjused/grillimine-lokke-tegemine-kuunlad/.

Infot ohutuks grillimiseks ja lõkke tegemiseks saab küsida ka päästeala infotelefonilt 1524.

Riigi Ilmateenistuse tuleohukaart on aadressil https://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: