Päästjad said Narva-Jõesuu metsapõlengu kontrolli alla ({{commentsTotal}})

Politsei päästekopter Narva-Jõesuus.
Politsei päästekopter Narva-Jõesuus. Autor/allikas: ERR

Päästjatel õnnestus Ida-Virumaal Narva-Jõesuu linnas viie-kuue hektari suurusel metsa-ja maastikualal tekkinud põleng kontrolli alla saada.

Päästeamet teatas öösel, et tuli saadi kontrolli alla tänu kiirele reageerimisele ning politsei helikopteri abile. Elanikele ohtu ei ole ning kustutustööd jätkuvad ka laupäeval.

Häirekeskusele teatati põlengust reedel kella 13.25 ajal. Kustutamisel osalesid Iisaku, Jõhvi, Kohtla-Järve, Kiviõli, Sillamäe, Narva-Jõesuu, Narva päästjad päästetehnikaga ning politsei lennusalk helikopteriga.

Kustutustööd on olnud päästjatele keerukad raskesti läbitava maastiku ja sellel kasvava metsanoorendiku tõttu, mille kaudu ka tuli soodsalt levis. Helikopteriga kustutamine piiras tunduvalt tulekahju levikut.

Kuna tulekahju likvideerimiseks käib vee pumpamine Narva jõest ning voolikuliinid ületavad Narva ja Narva-Jõesuu vahelist maanteed, siis paluvad päästjad elanikel seda teed mitte kasutada. Samuti on suletud Poska tänaval olev Kudruküla ja Kalda tänava teeristi osa.

Metsa- ja maastikupõleng Narva-Jõesuus võis arvatavalt alguse saada mõne inimese hooletu suitsetamise või lahtise tule kasutamise tõttu. Tulekahju ala külgneb inimeste poolt aktiivselt kasutatava metsarajaga, mis viib mereranda.

Alates laupäevast kehtib kogu Eesti territooriumil suure tuleohuga aeg, mille ajal on metsas ja maastikul keelatud suitsetada, grillseadmeid kasutada, lõket teha ja lahtist tuld kasutada. Seda ka selleks ettevalmistatud kohtades nagu RMK lõkkeplatsidel.

Lisaks tuleb vältida mootorsõidukiga looduses sõitmist, sest auto väljalaskesüsteem võib kuiva looduse süüdata.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: