Suure tuleohu tõttu on metsades tegevuspiirangud ({{commentsTotal}})

Alates laupäevast on Eestis välja kuulutatud suure tuleohuga aeg, mis toob kaasa lisapiirangud eelkõige metsas tegutsemisel. Kuna kuiv ja kuum ilm ei näita vaibumise märke, ei tohi metsas tuld teha, grillida ega suitsetada, keeld kehtib ka spetsiaalsetes lõkkekohtades.

Politsei- ja piirivalveamet ning päästeametnikud alustasid spetsiaalstete vaatlusreididega, et kontrollida, kas inimesed peavad keelust kinni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna Nõmme komando paari tunni pikkune uurimisretk Männiku karjäärides näitas, et suurem osa puhkajatest teevad kõike nii nagu peab, aga siiski on ka inimesi, kes pole suurest tuleohust kuulnudki. Samas tõttavad Männiku karjääri ümbrusesse päästjad tuld kustutama üsna tihti.

"Me siin tegelikult loodame ka väga inimeste mõistlikule suhtumisele, kõik tegelikult ise näevad, et praegu on äärmiselt kõrge tuleoht, see ei ole tavapärane. Kõik ju näevad päästesündmusi, eile Narva-Jõesuu piirkond, kus põles mets ja maastikuala. Me näeme, mis toimub meie naaberriikides Rootsis, Soomes, Lätis, et ka seal on metsatulekahjud. Aga loomulikult ennekõike püüame inimesi korrale kutsuda. Loomulikult on ka võmalus inimesi vastutusele võtta, aga see peaks olema pigem äärmuslik meede," ütles päästetöö osakonna juhataja Martin Lambing.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: