Ghana parlamendis tegid palju nalja suguelunditele viitavad kohanimed ({{commentsTotal}})

Naer Ghana parlamendis.
Naer Ghana parlamendis. Autor/allikas: Video stoppkaader

Ghana parlamendis tekitas eelmisel nädalal palju naerupahvakuid see, kui üks rahvasaadik küsis ministrilt, millal tema valimisringkonna külad korraliku elektrivarustuse saavad. Nalja põhjustas asjaolu, et mitme küla nimi viitas kohalikus keeles genitaalidele.

Keegi ei suutnud parlamendis tõsiseks jääda, kui rahvasaadik John Frimpong Osei energiaministrile Boakye Agyarkole esitatud järelpärimise käigus külade nimekirja ette lugema hakkas, vahendas BBC.

Akani keele Twi dialektis kannavad kolm küla vägagi värvikaid nimesid. Etwe nim Nyansa tähendab otsetõlkes "Vagiina on tark", Kote ye Aboa aga seda, et "Peenis on loll", ning Shua ye Morbor nimi kõlaks eesti keeles "Munandid on kurvad".

Enne tõsisema vastuse andmist ning lubadust vajalik uuring korraldada hoiatas energiaminister Agyarko naerdes, et nimetatud külade elektriga varustamine võib hakata segama sealseid "öiseid tegevusi".

Juhtum sai palju vastukaja ka kohalikus meedias, sest suurem osa riigi 28 miljonist elanikust polnud teadlikud, et maapiirkondades selliseid veidra nimega asulaid on.

BBC korrespondent Accras Thomas Naadi selgitas, et mõnel pool maapiirkondades säilinud veel külanimesid, mille panid omal ajal nende asulate esimesed elanikud, kes lähtusid nimesid pannes oma "isiklikest elukogemustest".

Ghanas on elektriga varustatud umbes 80 protsenti elanikkonnast, mis on Aafrika keskmisest oluliselt parem tase.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: