Riigikohus tühistas pretsedenti luues Hiiumaa tuuleparkide planeeringu

{{1533745500000 | amCalendar}}
Foto: Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon

Riigikohus tühistas Hiiu maakondliku mereplaneeringu tuuleparke hõlmava osa, sest tuulikute ja merekaablite mõju keskkonnale on välja selgitamata ja asjakohased uuringud tegemata.

Planeeringu vaidlustas kohtus MTÜ Hiiu Tuul, mis on võidelnud juba aastaid Loode-Eesti rannikumerre plaanitava meretuulepargi rajamise vastu. Mõne nädala eest jättis keskkonnaminister Siim Kiisler heaks kiitmata tuulepargi arendaja Nelja Energia mullu augustis esitatud Loode-Eesti meretuulepargi keskkonnamõju hindamise aruande, viidates selles olnud puudustele.

"Aastatel 2008 kuni 2010 korjati rohkem kui 8000 allkirja selle kohta, et hiidlased ja nende sõbrad ei taha suuri tuuleparke Hiiumaale ja Hiiumaa rannikumerre ja sellega on jäetud arvestamata. Järgmine asi, millega jäeti arvestamata, on suured linnukaitselised väärtused Hiiumaa lähistel. Kui nende asjadega oleks arvestatud, oleks jäänud palju võitlust ja ilmaaegset vaevanägemist olemata," selgitas MTÜ Hiiu Tuul esindaja Inge Talts "Aktuaalsele kaamerale".

Nelja Energia AS-i juhatuse esimees Martin Kruus ütles, et teeb riigile kindlasti ettepaneku algatada uus planeering pärast osutatud vigade parandamist.

"Riigikohtu lahend ei ütle kindlasti seda, et seal tuuleenergiat arendada ei tohiks.
See riigikohtu lahend ütleb tegelikult seda, et juba strateegilises faasis me peame väga täpselt näitama, kuhu tuleb tuulik, mis on tema täpsed parameetrid, see kõik on võimalik, aga varasem praktika oli teistsugune," põhjendas Kruus, miks see varem tegemata jäeti.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: