Peruusse saabus päevaga 5100 Venezuela põgenikku ({{commentsTotal}})

Venezuela majanduspagulased.
Venezuela majanduspagulased. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Peruusse saabus ühe päeva jooksul rekordarv vaesuse, majanduskrahhi ja poliitilise kriisi eest põgenevaid venezuelalasi, teatas võimud kolmapäeval.

Laupäeval sisenes Ecuadori kaudu Peruusse 5100 Venezuela kodanikku, eelmine rekord 3700 pärines maist, teatas valitsus.

Lima teatel on viimase nädala jooksul Tumbesi linna juures asuva piiri ületanud 20 000 venezuelalast. See on järsk tõus eelmise aasta tasemelt, kui Peruusse saabus päevas umbes 800 venezuelalast.

Alates veebruarist on riiki saabunud umbes 2200-3000 Venezuela kodanikku päevas.

Peruu riikliku migratsiooniinspektori sõnul viimase aasta jooksul riiki saabunud 385 000 venezuelalast.

Ecuador on kuulutanud välja eriolukorra pärast seda, kui ühe päeva jooksul sisenes riiki 4200 Venezuela migranti.

ÜRO pagulasameti (UNHCR) andmeil on alates aasta algusest Ecuadori saabunud umbes 550 000 venezuelalast, enamik neist jalgsi ja haavatavas seisundis. UNHCR-i andmeil aga liigub enamik neist edasi Peruusse ja Tšiilisse ning Ecuadori jääb vaid 20 protsenti saabunuist.

ÜRO hinnangul on Venezuela presidendi Nicolás Maduro ametiaja nelja majanduslanguse aasta vältel riigist põgenenud 2,3 miljonit inimest. Venezuela rahval on kodumaal raskusi toidu ja ravimite hankimise ning avalike teenuste kättesaadavusega. Lisaks on riigis hüperinflatsioon.

Colombia on andnud ajutise elamisloa 820 000 Venezuela kodanikule ning venezuelalasi on jõudnud Tšiilisse, Argentinasse ja isegi Uruguaysse.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: