Trump: Venezuelaga seoses on laual kõik valikuvõimalused

Venezuela president Nicolas Maduro ja USA president Donald Trump.
Venezuela president Nicolas Maduro ja USA president Donald Trump. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA president Donald Trump nimetas kolmapäeval häbiväärseks olukorda majanduskriisi käes vaevlevas ja diktatuuri poole liikuvas Venezuelas ja ütles, et Washington kaalub sellele vastamiseks kõiki valikuvõimalusi.

"See, mis Venezuelas toimub, on häbiväärne," sõnas Trump ajakirjanikele New Yorgis ÜRO Peaassambleel. "Ma tahan Venezuela joonde ajada, et rahvas tunneks end turvaliselt. Me kanname Venezuela eest hoolt."

USA presidendi sõnul on kõik valikuvariandid - tugevad ja vähem tugevad - laual. "Te teate, mida ma tugeva all silmas pean," lisas ta.

Septembri algul kirjutas meedia, et Trumpi valitsuse ametnikud kohtusid kolm korda Venezuela sõjaväeohvitseridega aruteluks autoritaarse presidendi Nicolás Maduro kukutamise üle.

Venezuela president sarjas USA uusi sanktsioone

Venezuela president Nicolas Maduro sarjas teisipäeval USA uusi sanktsioone, mis kehtestati tema naisele Ciliale, asepresidendile ja teistele lähikondlastele.

"Ärge jamage Ciliaga! Ärge jamage perekonnaga! Ärge olge argpüksid," ütles Maduro telepöördumises.

USA rahandusministeerium kehtestas teisipäeval sanktsioonid Venezuela presidendi Nicolás Maduro siseringile, sealjuures tema naisele.

Venezuela endine peaprokurör Cilia Adela Flores de Maduro on üks isikutest, kes aitas riigipeal oma võimu kinnistada, teatas USA rahandusministeerium.

"Rahandusministeerium jätkab finantskoormuse asetamist Venezuela traagilise allakäigu eest vastutavatele isikutele ning võrgustikele ja variisikutele, keda nad kasutavad oma ebaseadusliku vara maskeerimiseks," ütles USA rahandusminister Steven Mnuchin.

Colombia president Iván Duque ärgitas esmaspäeval naaberriiki Venezuelat diplomaatiliselt isoleerima, et survestada Caracast taastama demokraatiat.

Colombia parempoolne president ütles ÜRO Peaassambleel, et Caracasel tuleks keelata osaleda teisipäevasel kohtumisel, mille eesmärk on toetada riike, mis on võtnud vastu sügavas majanduskriisis vaevlevast  Venezuelast põgenenud migrante. Colombia on võtnud vastu üle miljoni Venezuela kodaniku.

Venezuela presidendi sõnul on ta valmis Trumpiga kohtuma

Venezuela president Nicolás Maduro ütles kolmapäeval ÜRO Peaassambleel, et on erimeelsustest hoolimata valmis Trumpiga kohtuma.

"Hoolimata kõikidest erimeelsustest... Ma olen valmis ulatama käe Ühendriikide presidendile Donald Trumpile, et arutada asju kahepoolselt," ütles Maduro.

Venezuela president toonitas ühtlasi samas, et ta on tööinimene ja rahvamees ning mitte mingi suurärimees.

Venezuela valitsus süüdistas kolmapäeval USA presidenti Donald Trumpi "sõjalise ülestõusu" toetamises Lõuna-Ameerika riigi sotsialistist presidendi Maduro vastu.

"Venezuela väljendab oma tugevaimat vastuseisu USA presidendi sõjale õhutavatele ja (riigi siseasjadesse) sekkuvatele avaldustele... mille eesmärk oli edendada riigis sõjalist ülestõusu," teatas Venezuela välisministeerium avalduses.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: