Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valitsus ei toetanud Oviiri sunddividendide eelnõud

Liisa Oviir
Liisa Oviir Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus ei toetanud neljapäevasel istungil Liisa Oviiri algatatud niinimetatud sunddividendide eelnõud, ehkki ühtset seisukohta vastu ei võetud.

Valitsus edastas ühtse seisukoha asemel riigikogu õiguskomisjonile rahandusminister Toomas Tõniste, justiitsminister Urmas Reinsalu ning ettevõtlusministri Urve Palo seisukohad, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Ükski kolmest ministrist eelnõud ei toetanud.

Eelnõu muudatused toovad justiitsministeeriumi teatel kaasa ohte Eesti ettevõtlusmaastikule ja õiguskindlusele. Ministeerium märgib, et õiguskorras ei tohiks soodustada muudatusi, mis lihtsustavad või võimendavad kapitali väljumist ettevõtlusest nagu seda võimaldavad eelnõus ette nähtud kohustuslike dividendide sätted.

Justiitsministeeriumi teatel on juba ellu kutsutud ühinguõiguse revisjon, mille raames käsitlevad eksperdid ühe teemana ka vähemusosaluse ja enamusosaluse omajate tasakaalustatud kaitse teemat. Lisaks justiitsministeeriumile ei toeta eelnõu ka rahandus- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Peagi riigikogust lahkuva sotsiaaldemokraadi Liisa Oviiri algatatud eelnõu kohaselt muudetaks dividendide maksmise korda ja lisataks loetelu teabest, mille andmisest osanikule või aktsionärile ei tohi juhatus keelduda. Eelnõu järgi antaks aktsionäridele ja osanikele õigus ühingust välja astuda, kui osanike või aktsionäride vaheliste suhete või otsuste tagajärjel on toimunud märkimisväärsed muudatused äriühingus.

Samuti nähakse eelnõuga ette, et kui kohus on tunnistanud üldkoosoleku otsuse kehtetuks põhjusel, et selle poolt antud hääled on seaduse või põhikirjaga vastuolus, ei arvestataks neid hääli üldkoosolekul esindatuse määramisel. Ühtlasi saaksid eelnõu kohaselt osanikud ja aktsionärid nõuda nõude esitamise otsustamist ning selleks äriühingule esindaja määramist kohtu poolt.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: