Eesti senised peaministrid tähistasid Stenbocki majas riigi juubelit

{{1534504020000 | amCalendar}}

Stenbocki majas kogunesid reedel endised Eesti peaministrid ja riigisekretärid, et tähistada Eesti Vabariigi saja-aastast juubelit ning vahetada mõtteid riigi tuleviku üle.

Peaminister Jüri Ratas kinkis endistele valitsusjuhtidele riigilipud, mis lehvisid Stenbocki maja katusel veebruaris, vahetult enne Eesti sajandat sünnipäeva.

"Sinimustvalge lipp lehvib täna nii kõrgelt tänu kogu Eesti rahva panusele, aga ka tänu teie panusele, mis aitas üles ehitada seda kaunist, vaba, demokraatlikku Eestit, kus meil on õnn elada," edastas valitsuse pressiteenistus Ratase öeldut.

Ratase sõnul sümboliseerib see üllatuskingitus väga hästi tema eelkäijate olulist panust iseseisva Eesti riigi arengusse.

Peaministrid kohtuvad Stenbocki majas juba teist aastat. Mullu avasid nad fotoseina kõigi Eesti Vabariigi endiste peaministrite fotodega. Reedene kohtumine keskendus Eesti Vabariigi juubeli tähistamisele ning mõttevahetusele riigi tuleviku üle.

Eestist eemal olnud Mart Siimann ütles, et ametis olevale peaministrile ta õpetussõnu jagama ei hakka.

"Endised peaministrid ei peaks täna tulema siia selleks, et hakata õpetama Jüri Ratast, kuidas riiki juhtida. Meil kõigil on oma aeg, oma keskkond, oma probleemid ja vaevalt, et meie nõu saab olla parem, kui on praeguse peaministri nõunikel," ütles Siimann.

Juhan Partsi sõnul tuleks keerulistes välispoliitilistel küsimustes julgemini õige pool valida.

"On olnud ju ka seni mitmeid selliseid otsusekohti, kus on tulnud valida, kas toetada Ameerika uue administratsiooni algatusi, siis mõnedel juhtudel on valitud teine pool. Ma ei tea, kas see on õige, mõneti kahtlen selles," ütles Parts.

Reedel olid Stenbocki majas kohal Tiit Vähi, Andres Tarand, Mart Siimann, Siim Kallas ja Juhan Parts. Tulla ei saanud Taavi Rõivas, Mart Laar, Andrus Ansip ja Edgar Savisaar, ütles valitsuse pressiesindaja.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: