Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Politseile tähendas Weekend festival tööd täis nädalavahetust

Foto: Weekend Festival Baltic FB

Pärnu rannas lõppes kolm päeva kestnud tantsumuusika festival Weekend Baltic. Politseile tähendas see tihedat tööd, kokku tuli tegeleda ligi 400 juhtumiga.

Suur osa jaoskonda sattunutest olid joobeas alaealised. Praegu käib rannas koristustöö. Seda, kas Weekend toimub tuleval aastal Pärnus või mõnes teises linnas, korraldajad veel öelda ei soovi.

Festivali lava ja muu inventar loodetakse rannast ära viia kolmapäevaks. Kolmepäevane tantsumuusika festival tõi tänavugi Pärnusse kümneid tuhandei külalisi, iga päev rohkem kui 20 000. Politseile tähendas aga selline suur rahvahulk palju tööd.

"Oli narkokuritegusid, oli varguseid sel aastal, rannarajooni majades käidi sees. Olid mõned vägivallakuriteod, aga üldiselt oli rahulikum," rääkis Pärnu politseijaoskonna juht Andres Sinimeri. Samas osutas ta majale, kus käis umbes 250 inimest, ja mitte omal soovil.

Enam kui pooled politseisse toimetatust olid ebakaines olekus alaealised. Kinni peeti 122 narkojoobe kahtlusega või väikeses koguses narkootikume omanud isikut. Kainestusmajja sattus kokku 69 inimest, mis tavapäasest kümme korda suurem arv.

Weekend festivali tegevjuht Henri Lindal ütles, et kahjuks käivad alkohol ja narkootikumid selliste festivalidega kaasas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: