Rootsis esines taas autodepõletamist, seekord Uppsalas

Põlevad autod Uppsalas teisipäeva hilisõhtul.
Põlevad autod Uppsalas teisipäeva hilisõhtul. Autor/allikas: Uppsala päästeteenistus

Rootsis leidis teisipäeval hilisõhtul taas aset autodepõletamisi, seekord Uppsala linnas.

Teisipäeva hilisõhtul kella 23 paiku said võimud teateid selle kohta, et Uppsalas on süüdatud põlema autosid, vahendasid ringhääling SVT ja Yle.

Pealtnägijate sõnul põles Kvarntorgeti piirkonnas asuvas parklas kuus sõiduautot ja üks kaubik ning sündmuskohal olevat tegutsenud viis-kuus isikut.

Politsei teatas hiljem, et teateid tuli kokku seitsme tulekahju kohta ning kõik kustutati. Kedagi pole veel kahtlustatavana kinni peetud.

Päästeteenistuse teatel kustutati üks auto ka Nyby linnaosas ja kaks Flogsta linnaosas.

Augusti keskel tabas Rootsit suurem autodesüütamise laine, mis oli tunnistajate kinnitusel organiseeritud tegevus. Näiteks Göteborgi linnas ja selle lähistel pandi põlema umbes 80 autot. Üksikuid juhtumeid oli ka Malmös ning Helsingborgis.

Jõuguvägivalla poolest tuntud Rootsi suurlinnade äärelinnades, kus elab ka palju sisserändaja taustaga noori, on sarnaseid autodepõletamise aktsioone ka varasematel aastatel toimunud.

Rootsis toimuvad parlamendivalimised 9. septembril ning avalikust korrast ja migratsioonist on saanud üks peamisi teemasid.

Rootsi sotsiaaldemokraadist peaminister Stefan Löfven kommenteeris Göteborgis juhtunut tõdemusega, et teda ajab selline käitumine tõsiselt vihaseks. Ta ise ning tema valitsuse liikmed kinnitasid, et võimud suhtuvad sellisesse käitumisse tõsiselt ning et eelmisel aastal vastu võetud seadusemuudatused võimaldavad süüdimõistetuid selliste tegude eest karistada kuni kuue aasta pikkuse vabadusekaotusega.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: