Tallinki juht turismimaksu ideed ei toeta

Paavo Nõgene
Paavo Nõgene Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene ei toeta Tallinna linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti ettepanekut kehtestada pealinnas turismimaks, sest see raskendaks teenindava sektori olukorda.

"Olukorras, kus statistikaameti hiljuti avaldatud teate kohaselt ööbis juunikuus Eestis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 5 protsenti vähem soomlasi, kes on üks olulisemaid turismisegmente ning kus Helsingi Sadama ametliku statistika kohaselt oli Tallinna suunal reisijaid juunis 4,5 protsenti vähem kui eelmisel aastal ja juulis 3,1 protsenti vähem kui eelmisel aastal, tuleks väga tõsiselt kaaluda, kas täiendava maksu rakendamine praegusel ajal aitaks soovitavale maksulaekumisele kaasa või pigem raskendaks teenindava sektori olukorda," ütles Nõgene ERR-ile.

Eeltoodud vähenemised on Nõgene sõnul toimunud veel olukorras, kus Aasia turistide arv on suvisel ajal kasvutrendis, mis näitab, et teiste turistide arv Soome suunalt on veelgi suuremas languses.

"Soome turistide arvu vähenemist on muuhulgas mõjutanud nii Eestis kehtivad alkoholi- kui ka kütuseaktsiisid, millest viimane on muutnud teenuste hinnad kallimaks. Täiendava maksu lisamine praegu, enne teiste maksumäärade olulist langetamist, ei ole tänases turusituatsioonis ehk kõige parem idee," märkis Nõgene.

Tallinna linnavolikogu keskerakondlasest esimees Mihhail Kõlvarti käis neljapäeval volikogu sügishooaja avaistungil peetud kõnes välja idee, et Tallinn peaks kaaluma pealinna saabuvatele turistidele linnas viibitud ööde eest maksu kehtestamist.

Kõlvarti sõnul peaks turismimaks olema optimaalne, kuid tooma linnale vajalikku tulu. Näiteks 1-eurose turismimaksu kehtestamine ühe öö eest majutusasutuses annaks linnale Kõlvarti sõnul tulu kuni 2,8 miljonit eurot aastas.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: