Metsä Woodi vineeritehas Pärnus alustas tootmist

Puidutööstuskontserni Metsä Wood vineeritehas Pärnus alustas tööstuslikku tootmist.

Kavandatud 200-st töötajast on palgatud praeguseks 75. Täismahus töötab tehas tuleva aasta lõpuks. Pärnu tehases kasutatavat spooni valmistatakse Soomes Äänekoskil sealsest kasepuust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tehase ehitamine ja tootmise käivitamine on edenenud nii nagu kavandatud. Käesolev aasta on töötajatele olnud väga intensiivne periood, sest peale tootmise käivitamise on lühikese ajaga võetud kasutusele uusi programme ja tegevusmudeleid, ütles tehasejuht Kaarel Tali.

Praeguseks palgatud 65 töötajat on ametis kolmes vahetuses, juba septembris alustab 12 uut töötajat. Edukaks on osutunud teooriat ja praktikat ühendav koolitusprogramm. Administratiivpoolel on kümme inimest.

"Liinid on käigus olnud juba mõnda aega jah, aga tegemist on siiani olnud testtootmisega. Lõpuks oleme siiski saanud seadmetarnijatelt liinid üle võetud ja eelmisel nädalal saime ka tootmishallile kaustusloa. Siiamaani oleme inimesed leidnud, aga mida aeg edasi, seda raskemaks läheb, tõsi on," rääkis tehasejuht Kaarel Tali.

Ta tunnistas, et 200 töötajat on endiselt plaanis. "Jah, ega me esialgsetest plaanidest ei ole taandunud ja see inimeste hulk on vaja kuskilt leida. Kas see leidub Pärnust või kuskilt mujalt, eks aeg näitab."

Pärnu tehasesse 100 miljonit eurot investeerinud Metsä Woodis ollakse asjade senise arenguga rahul.

"Otsusest, mis tehti 2016. aastal, kuni tehase valmimiseni augustis 2018 kulus natuke üle kahe aasta. Me oleme väga uhked nende inimeste üle, kes meil täna Pärnu tehases on," ütles Metsä Woodi valdkonnajuht Esa Kaikkonen.

Soomes asuv kasevineeri järeltöötlustehas tuuakse Pärnusse järgmise aasta alguses, siis on plaanis palgata järgmised 30 tootmistöötajat ja jätkuvad koolitused. Tehase ametlik avamine toimub oktoobris.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: