X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Endine Nordica juht hakkab tüürima Printoni trükikoda

Riikliku lennufirma Nordica endine juhatuse esimees Jaan Tamm asus kolmapäevast juhtima Eesti üht suuremat, Printoni ja Vaba maa ühinemisel tekkinud trükikoda.

"Tegime Jaanile samal päeval, mil Nordicast lahkumine teatavaks sai, ettepaneku naasta Infortari ettevõtete gruppi ning anda hoogu Vaba Maa ja Printoni ühinemisel tekkinud trükikojale," märkis investeerimisettevõtte Infortar juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

"Jaan on ülesehitaja tüüpi, näiteks sai kunagi koos temaga käima lükatud täna üheks suurimaks taksofirmaks kasvanud Tallink Takso," sõnas Hanschmidt.

"Usun, et Printoni näol on tegemist mulle põneva väljakutsega, kuna olen seni olnud valdavalt tegev otse lõpptarbijale suunatud teenustega. Samas olen aastaid kuulunud Vaba Maa nõukogusse ja valdkond on mulle tuttav," märkis Jaan Tamm.

Jaan Tamme lisandumisel muutub Printoni juhatus kolmeliikmeliseks – lisaks Tammele kuuluvad trükikoja juhatusse liitunud ettevõtete Vaba Maa ja Printon senised juhatajad Jaan Vainult ja Tarmo Orasmäe.

Tamm on töötanud riikliku lennufirma Nordic Aviation Group juhatuse esimehe, investeerimisettevõtte Infortar tegevdirektori ning SEB ja varasema Eesti Ühispanga e-tehnoloogia ja operatsioonide divisjoni direktorina.

Printoni ja Vaba Maa tooteportfelli kuuluvad raamatud, kataloogid ja brošüürid, turvatrükised postmarkidest maksumärkideni ning muud tooted visiitkaartideni välja. Enamik toodangust läheb ekspordiks. Ettevõttes töötab üle 120 inimese.

Viimase kahe aasta jooksul on investeerimisettevõte Infortar paigutanud ühinenud trükikodadesse viis miljonit eurot.

Selle aasta mais avas trükikoda uuenenud tootmis- ja kontoriruumid Tallinnas Lasnamäel.

AS Infortar on 447 miljoni euro suuruse omakapitaliga investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, kinnisvara, hotellindus, taksondus ja trükitööstus. Lisaks 38-protsendilisele osalusele AS-is Tallink Grupp kuuluvad Infortari investeeringute portfelli AS-i Eesti Gaas aktsiad, ligikaudu 70 000 ruutmeetrit erinevaid hotelli- ja spaakinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 ruutmeetri maad Tallinnas ja selle ümbruses.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: