X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nordica juht pani ameti maha

{{1531382460000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti lennufirma Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm esitas neljapäeval Nordic Aviation Group ASi nõukogule tagasiastumispalve, mille nõukogu ka rahuldas.

Kolm aastat ametis olnud Tamm ütles pressiteate vahendusel lahkumist kommenteerides, et üks etapp firma arengus on läbi saanud ning just praegu on ettevõttel hea aeg asuda uute sihtide poole pürgima uue inimese juhtimisel..

"Riik ootas juhatuselt lennufirma edukat käivitamist, eestlastele oluliste otseühenduste loomist Tallinnast ning lennuettevõtte jätkusuutlikkusele aluste panemist. Usun, et need, nagu ka enamik ettevõtte asutamisel kinnitatud äriplaanis seatud ülesandeid, on nüüdseks täidetud," rääkis Tamm.

ERR-i küsimusele, kas lahkumise üks põhjusi võis olla ka erimeelsused nõukoguga, vastas Tamm: "Sellises suures ja komplekses ettevõttes nagu Nordica loomulikult selliste igapäevaste või pikaajaliste küsimustega ikka on diskussioone ja arutelusid ja kindlasti on teatud küsimustes olnud ka erimeelsusi, just lahenduste osas. Aga me oleme alati jõudnud kokkuvõttes ühiste sihtide ja eesmärkideni. Ma arvan, et me oleme nõukogu esimehega olnud ja oleme ka täna sarnast meelt grupi arengu eesmärkide suhtes."

Nordic Aviation Group ASi nõukogu esimees Peeter Tohver ütles, et hindab kõrgelt Tamme tehtud tööd. "Iga ettevõtte käivitamine on raske, aga Jaan on koos meeskonnaga suutnud luua toimiva ja arvestatava lennufirma ning taganud seatud eesmärkide eduka täitmise. Samas mõistan ja aktsepteerin tema tänast otsust," sõnas ta.

Tohver teatas, et Tamme kohuseid hakkab täitma senine nõukogu liige Hannes Saarpuu. "Saarpuu asub ettevõtte juhatuse esimehe kohale ajutiselt, kuni nõukogu on leidnud konkursi korras uue esimehe," lausus Tohver.

Nordic Aviation Group ASi nõukogu jätkab kolmeliikmelisena ja juhatuse teine liige Ahto Pärl ettevõtte finantsjuhina.

Saarpuu on töötanud pikka aega Lux Ekspressi juhina. Samuti on Saarpuul töökogemusi lennundusvaldkonnast.

2017. aasta ehk Nordica teine majandusaasta oli ettevõttele väga edukas. Mullu oli ettevõtte käive 83 miljonit eurot, aasta varem oli see 51 miljonit eurot. Kuigi 2017. aastaks prognoositi umbes kuue miljoni euro suurust kahjumit, suudeti teenida ligi 900 000 eurot kasumit

Nordica reisijate arv kasvas mullu aastaga 68 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: