Elektriautosid saab laadida ka 1. septembrist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ELMO laadimispunkt Autor/allikas: Elmo Rent Facebook

ELMO elektriautode kiirlaadimisvõrgustik töötab ka pärast 1. septembrit, hoolimata sellest, et OÜ Luku-Expert on ELMO enampakkumise tulemused kohtus vaidlustanud ja võitja Elektrilevi ei ole seni saanud ELMO võrgustikku üle võtta.

Erinevalt viimasel nädalal meedias levinud spekulatsioonidest töötab ELMO elektriautode kiirlaadimistaristu edasi ka pärast 1. septembrit, teatas ERR-ile KredEx, kes pikendas hankelepingut laadimistaristut haldava aktsiaseltsiga ABB.

Autosid saab ELMO laadimispunktides laadida samadel tingimustel nagu seni. KredEx teavitab kõiki kiirlaadimistaristu kliente ka otse, hiljemalt 31. augustil.

Majandusministeerium (MKM) pani ELMO kiirlaadimistaristu enampakkumisele juunikuus, pakkumisi laekus kaks. Teise pakkuja, Luku-Expert OÜ pakkumus oli küll 15 000 euro võrra suurem, kuid ministeeriumi hinnangul ei suutnud pakkuja nõuetekohaselt ja juriidiliselt siduvalt tõendada lubadust teenuse katkematuks jätkumiseks, mistõttu ei loetud nende pakkumust nõuetele vastavaks.

LukuExpert taotles otsuse tühistamist ning esialgse õiguskaitsena MKM-i vastava käskkirja kehtivuse peatamist.

Tallinna halduskohus rahuldas 15. augustil Luku-Expert OÜ esialgse õiguskaitse taotluse ja peatas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri 13. augusti käskkirja kehtivuse 30 päevaks, keelates ministeeriumil ja KredExil sõlmida nimetatud ajavahemikul Elektrilevi OÜ-ga lepingut ELMO kiirlaadimistaristu võõrandamiseks.

Vaidluse lahendamine jätkub Tallinna halduskohus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: