Galerii: Tallinna Euroopa kool alustab õppeaastat uue hoone avamisega ({{commentsTotal}})

Teisipäeval avatakse Tallinna Euroopa kooli uus hoone aadressil Tehnika 18.

Eelmise aasta märtsis sõlmisid Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Ehitus5Eco OÜ Tallinna Euroopa kooli projekteerimis- ja ehitustööde töövõtulepingu summas 5 288 700 eurot.

Kuna tegemist oli rekonstrueerimise projektiga, korraldas RKAS visioonivõistluse, mille võitis Toivo Tammik ning AB Ansambel ning mis sai lähteülesandeks järgnenud projekteerimis-ehitushankes.

Põhja Tallinna linnaosas Tehnika tänaval paiknev kompleks omab koolina pikaajalisi traditsioone - lisaks tehnika- ja sõjakoolile on selle ruume 1920. ja 30. aastatel kasutanud ka Tallinna Prantsuse lütseum.

Koolimaja hakati ehitama 1880. aastal, kui Tallinna raudtee tehnikakool loodi. Tänapäevased pea- ja väike õppekorpus valmisid 1895. aastal. 1900. aastal ehitati kooli töökojad, praegune võimla valmimisaastaks 1895. Alates 1990. aastast tegutses koolimajas Tallinna transpordikool ning seda kuni 2016. aastani.

Tallinna Euroopa kooli tööde käigus rekonstrueeriti hoone kaasaja tingimustele vastavaks ning kõik ajaloolised hoone fassaadid ja soklid korrastati. Ehitusliku mahuna lisati kompleksi vaid eri tiibu ühendavad ehitised: 1930. aastate ja 1970. aastate mahtude vahele galerii, mis esimese korruse tasandil kulgeb osaliselt pandusena. Peahoone ja võimlakompleksi vaheline ühenduslüli ehitati olemasolevate tehniliste ruumide peale.

Koolihoone rekonstrueerimisel on säilinud paljud ajastu detailid, näiteks puidust laed, mis on sarnaselt originaalile helesinised. Paljudes klassiruumides on avarad, kaarega aknad ning paekivist seinad.

RKAS viis koostöös Tallinna Euroopa kooliga läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos tänavu sügisel valmivasse Tallinna Euroopa kooli B-korpuse hoone katusele. Kunstikonkursi žürii valis võitjaks Taavi Kuninga, Argo Männiku ja Mihkel Urmeti ideekavandi märgusõnaga "Säde".

Ideekavand "Säde" visualiseerib ideede ja mõtte plahvatuslikku ning suunda näitavat jõudu, mis peaks olema eeskujuks nii kooli õpilastele kui ka möödujatele. Skulptuur on kavandatud Tallinna Euroopa kooli B-korpuse hoone katusele maamärgina ning teos vaatab Toompea lossi ja Pika Hermanni poole. Kunstiteos koosneb roostevabast terasest, mis tagab püsiva välimuse ajas ning on atraktiivne öise ja päevase valgusega – valguse peegeldumine teraselt toetab teose lähteideed.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: