Aaviksoo: EKRE tulevik on palju roosilisem kui Isamaal

Endine Isamaa liige, Tallinna tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo tõdes, et Isamaa on kaotanud sideme rahvuslik-konservatiivse tiivaga ning on Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale (EKRE) alla jäämas.

"Strateegilised vead tehti siis, kui liituti üsna printsiibitult Res Publicaga ja kaotati tegelik side konservatiivse või rahvuslik-konservatiivse tiivaga. Ja kui see asi jätta unarusse, siis käremeelsemad muutuvad põliseestlasteks ja võitlevad nende meetoditega, mida me täna näeme. EKRE tulevik on kindlasti palju roosilisem täna kui Isamaal ja selle olukorra taastamine on väga keeruline, mille üle mul on ausalt öeldes väga kurb meel," rääkis Aaviksoo saates "Esimene stuudio".

Kevadel toimuvatel riigikogu valimistel prognoosib Aaviksoo praegu Keskerakonna võitu, kuigi ka Reformierakonnal on võimalus.

"Vaatame tõele näkku ja ütleme, et Jüri Ratas on väga hästi hakkama saanud. Ma arvan, et talle tuleb tunnustust avaldada. Oravatel läks see elu vahepeal üle kivide-kändude, nii et taktikaline edu on täna Keskerakonnal. Aga oravad ei ole oma potentsiaali veel avanud. Ootaks ära Kaja Kallase julged ja tulevikku vaatavad seisukohad ja ma arvan, et neil on täielik võimalus valimised võita, aga täna ma panustan võib-olla veidi rohkem isegi keski peale," ütles ta.

Aaviksoo sõnul oleks halb, kui valimiste järel tekiks väga killustunud parlamendi koosseis. "Kui me saame väga killustunud parlamendi, siis tõenäoliselt mõistlikku pikaajalist poliitikat on raske kokku leppida, igaüks tõmbab pikemat tikku ja tuleb üks printsiibitu kompott ja ebastabiilsus," selgitas ta.

Aaviksoo sõnul sooviks ta näha poliitikas uusi inimesi. "Eks valikud on täpselt niisugused nagu nad on. Need alternatiivid, mida pakutakse meile ka uute poliitiliste jõududena, no ütleme, väga paljusid täna ei veena. Mina ka tahaks näha poliitikas uusi nägusid, uusi inimesi, kes on tõestanud ennast väljaspool poliitikat," rääkis ta.

Eesti 200 võimaluste kohta poliitikas ütles Aaviksoo: "Tore oleks, kui sealt midagi tuleks, aga elame-näeme."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: