Brüssel andis Apple'ile loa Shazam üle võtta

Shazam.
Shazam. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjon kiitis neljapäeval heaks USA tehnoloogiahiiu Apple'i plaani võtta üle muusikatuvastusrakendus Shazam, leides, et see ei vähendaks muusikatarbijate jaoks turul valikut.

"Pärast Shazami kasutajate ja andmete põhjalikku analüüsi leidsime, et nende ülevõtmine Apple'i poolt ei vähenda konkurentsi muusika digitaalse voogedastamise turul," ütles konkurentsivolinik Margrethe Vestager pressiteate vahendusel.

Euroopa Komisjon alustas ülevõtmist lähemalt uurima aprillis, kuivõrd kahtlustati, et see kahjustab konkurentsi ja annab Apple'ile tundlikku äriteavet selle konkurentide kohta. Põhjalikum uurimine näitas aga, et tundlikule äriteabele Apple ligi ei saaks, kuivõrd Shazamis talletatud andmed ei ole unikaalsed. Samuti leiti, et Apple'il ei oleks võimalik Shazami rakenduse kaudu kahjustada oma konkurente muusika voogedastustamise turul.

Shazam pakub teenust, mis võimaldab tuvastada mängitava muusika esitaja ning loo, samas kui Apple pakub muusika voogedastusteenust Apple Music, millest on viimastel aastatel saanud Euroopas suuruselt teine säärane teenus Spotify järel.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: