Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroopa Komisjon asus Apple'i Shazami ülevõtmist põhjalikumalt uurima

Nutirakendus Shazam.
Nutirakendus Shazam. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjon asus põhjalikumalt uurima Apple'i pakkumist võtta üle muusikatuvastusrakendus Shazam, kuivõrd kahtlustatakse, et see võib vähendada tarbijate valikuid muusika voogedastusteenuste vallas ja anda Apple'ile tundlikku äriteavet.

"Viis, kuidas inimesed muusikat kuulavad, on viimastel aastatel oluliselt muutunud ja aina enam eurooplasi kasutavad voogedastusteenuseid. Meie uurimise eesmärk on tagada, et muusikasõpradel on ligipääs atraktiivsetele muusika voogedastuse pakkumistele ja nad ei kaotaks ülevõtmise tulemusel valikuid," ütles Komisjoni konkurentsivolinik Margrethe Vestager.

Shazam pakub teenust, mis võimaldab tuvastada mängitava muusika esitaja ning loo, samas kui Apple pakub muusika voogedastusteenust Apple Music, millest on viimastel aastatel saanud Euroopas suuruselt teine säärane teenus, märkis Komisjon.

Komisjoni esialgne uurimine tõstatas mitmeid probleeme seoses mõlema teenuse tugeva turupositsiooniga ning Komisjoni teatel ollakse mures, et Apple saaks ligipääsu konkureerivate teenuste kasutajate tundlikule äriteabele. Muuhulgas lubaks see Apple'il reklaamides sihtida just konkureerivate teenuste kasutajaid ja julgustada neid minema üle Apple Musicu kasutamisele.

Kuigi Komisjon ei leia praeguse seisuga, et Shazam oleks märkimisväärne klientide voogedastusteenustele suunaja, tahetakse siiski kindlaks teha, et Apple Musicu konkurendid ei kannataks kahju juhul kui Apple pärast ülevõtmist lõpetaks Shazami rakenduses viited konkureerivatele teenusepakkujatele.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: