Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Politsei võtab kasutusele liiklusdroonid

Foto: PPA

Politsei võtab liiklusjärelevalves ja avariikohtadel kasutusele droonid. Eelkõige loodetakse droonide abil tabada ohtlikke manöövreid tegevad autojuhid aga ka need sõidukid, mis oma sõidumaneeriga liiklust takistavad. Lisaks võimaldab droon hinnata, milliseid veokeid peaks kontrollima näiteks tehnilise seisukorra või ülekaalu hindamiseks.

Politseinikud lubavad, et sel viisil nad drooni abil autojuhtidega tõtt vaatama ei hakka. Pigem ikka jääb droon liiklejale märkamatuks, küll aga võib lähedalasuv politseipatrull autot peatades ette näidata varasemalt tehtud liiklusrikkumise, mis on fikseeritud mitte enam maa pealt vaid juba õhust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Täna me ise oleme mõelnud, et droon võiks olla abivahendiks meil näiteks aeglaste sõidukite väljaselekteerimisel, mille järgi on kolonnid tekkinud ja mitte eesmärgiga alati karistada, aga pigem küsida seda põhjust Teine pool on keelatud möödasõidukohad, kus on järelevalveametnikud keeruline seda teha aga läbi droonisilma on see pilt meil olemas ja patrull saab reageerida, kui see auto on temani jõudnud," ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse välijuht Tanel Pajumaa.

Lisaks loodavad politseinikud droonisilmale põgenevate juhtide tabamiseks "kõik puhuvad" reidide ajal ja et kogenud politseiniku silm hindaks õhust ära just selle raskeveoki, mis tasuks kontrolliks kõrvale tõmmata. Praktikas on esimesi nädalaid politseinike kasutuses olevad droonid täna aktiivses kasutusel avariipaikades. Pajumaa selgitas, et auto numbri nägemiseks drooniga kasutatakse zuumi.

Politsei tunnistab, et luba päris igal pool drooni lennutada neil pole, nii näiteks lennukite õhkutõusmis- ja maandusmisraja läheduses lendamiseks tuleb nädal varem luba küsida.

Kiiruseületajate tabamiseks pole aga erilisi vahendeid väga vajagi, piisab radariga politseinikust ohutussaarel ja paarist minutist, kui esimesed 50 kilomeetri alas ligi 70-ga tulijad maha võetakse.

Hoolimata asjaolust, et iga päev kuulutatakse sotsiaalmeedias ja loetakse televisioonis ette tänavad, kus patrull tööd teeb, tabatakse just nendes kohtades kümneid kiiruse ületajaid.

Keskmiselt tabatakse ühe ööpäeva jooksul sadakond kiiruseületajat, tänase päeva seisuga on kätte saadud kihutajate arv täpselt 25 159 autojuhti.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: