Politsei korraldas metsa põgenenud kihutajate tabamiseks haarangu

Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Politseinikud piirasid laupäeva õhtul Viljandimaal sisse metsatuka, kuhu olid põgenenud peatumismärguannet eiranud autost kaks meest, kes mõlemad umbes tunni jooksul kätte saadi.

Õhtul kella kümne paiku märkas politseipatrull Viljandimaal Mustla alevikus välismaise registreerimisnumbriga BMW-d, mida otsustati kontrollida, kuid sõidukijuht eiras peatumismärguannet ning põgenes, teatas politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja pühapäeval. Patrull järgnes masinale, kuni Unametsa külas BMW äkitsi peatus, mehed hüppasid autost välja ja põgenesid metsa suunas. Üks politseinikest nägi, kuidas autost väljudes sirutas üks meestest enne metsa põgenemist politseisõiduki suunas käe ja tundus, et ta ähvardab relvataolise esemega politseinikke neile mitte järgnema.

"Politseinikud andsid korralduse meestele peatuda ning tegid teenistusrelvast mitu hoiatavat lasku õhku, millele mehed ei reageerinud. Arvestades, et põgeneja peos võis olla tulirelv, hindasid politseinikud olukorda tavapärasest ohtlikumaks. Nii otsustati kiirelt, et kahekesi öisel ajal relva omada võivatele meestele metsa järgi minna pole mõistlik ega ohutu ning abiks kutsuti lisapatrullid teenistuskoeraga," kirjeldas Lõuna prefektuuri operatiivjuht Veiko Järva pressiteate vahendusel.

Patrullid piirasid perimeetri ja võtsid metsa-ala oma kontrolli alla. "Vähem kui tunni möödudes pidas politsei perimeetris kinni Audi, kust avastati üks põgenenud meestest. Selgus, et 18-aastane kohalik noormees oli naabertalust endale metsaserva ema järele kutsunud, et koju saada. Teine, 25-aastane kohalik mees tabati mõni minut hiljem maastikul läbiviidud otsingu käigus põõsas kössitamas," vahendas politsei operatiivjuht.

Politsei tuvastas mõlemal mehel narkootilise aine tarvitamise tunnused ning lisaks ilmnes, et BMWd juhtinud 18-aastasel noormehel puudub ka juhtimisõigus. Mõlema suhtes alustati menetlust.

Meeste juurest esialgu relvataolist eset ei leitud. BMW-l oli välismaine registreerimisnumber, kuna meeste sõnul olid nad selle samal päeval Leedust ostnud ega kannatanud sõitu minekuga oodata, kuni masin siinsesse registrisse kantud saab. Kõik täpsemad üksikasjad on veel kontrollimisel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: