ÜRO kutsus Egiptust muutma ebaõiglaselt mõistetud surmanuhtlusi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kohtusaal Kairos. Autor/allikas: Mohamed el-Shahed/AFP/Scanpix

Egitpuse kohtu kinnitatud 75 surmanuhtlust ei põhinenud õiglasel kohtumõistmisel ja need tuleb muuta, et vältida pöördumatut kohtueksimust, teatas ÜRO pühapäeval.

ÜRO inimõigusjuht Michella Bachelet ütles, et Kairo kriminaalkohtus laupäeval määratud 75 surmanuhtlust olid ebaõiglase kohtupidamise tulemus. Ta hoiatas, et nende otsuste elluviimine tähendaks ränka ja pöördumatut kohtueksimust.

"Ma loodan, et Egiptuse apellatsioonikohus vaatab selle otsuse üle ja tagab, et kohtupidamise rahvusvahelistest standarditest peetakse kinni," ütles Bachelet avalduses.

Egiptuse kohus mõistis juuli lõpus surma 75 inimest, kelle hulgas olid Moslemivennaskonna juhtliikmed. Otsus on seotud 2013. aastal korraldatud niinimetatud istumisprotestiga president Mohamed Morsi sõjaväelise riigipöördega kukutamise vastu. Moslemivennaskonda kuulunud Morsi kukutamisele eelnesid ulatuslikud meeleavaldused.

Istumisprotest lõppes vägivaldselt, kui Egiptuse julgeolekuametnikud lammutasid 2013. aasta augustis kaks protestilaagrit. Rahutustes hukkus sadu inimesi.

Toimunuga seoses esitati süüdistused enam kui 700 inimesele.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: