Sibul: mina pooldan riigikogu liikmete abilistena asjaajajaid ({{commentsTotal}})

Riigikogu kantselei endine direktor Heiki Sibul leiab, et riigikogu liikmetel võiksid olla abid, kes oleksid eelkõige asjaajajad.

"Eesti on parlamentarne riik, mis tähendab, et parlamendil on olulised ülesanded, kõrgemaid riigiametnikke nimetada, seadusi anda, riigi strateegilisi visioone kinnitada või näitekes täitevvõimu kontrollida ning sellest tulenevalt riigikogu liige üksi ei jõua paljusid oma ülesandeid teha," ütles Sibul "Terevisioonis".

Sibula sõnul on avalikus diskussioonis üks suur probleem see, et kõigile ei ole päris selge, mis on see riigikogu liikme töö.

"Kui me mõtleme, et riigikogu liige peab kalendrit pidama, kohtumisi valmis panema, asjaajamist tegema, informatsiooni koguma, siis kindlasti võiks riigikogu liige tegelikult teha seda, milleks ta kutsutud on," ütles ta.

Tema sõnul otsutas riigikogu 2007. aastal juba, et abid võiksid olla, see seadustati ja see oli riigikogu tahe ning seda saaks järgmise riigikogu koosseisu jaoks teha.

"Praegu töötab riigikogus lisaks valitud saadikutele natuke üle 200 inimese, komisjonid on teenindatud, fraktsioonid on teenindatud ning on ka sisunõustamise funktsioon, välisuhtlemise funktsioon, aga loomulikult ei ole riigikogus kunagi võtta nii palju inimesi, kui on ministeeriumites," märkis Sibul.

Sibula sõnul on ettepanek, et abi oleks eelkõige asjaajaja laiemas mõttes, kuid on räägitud ka sellest, et abi võiks olla nõunik.

"Mina eelkõige pooldan abidena asjaajajaid," ütles ta.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: