Metanoolitragöödia süüdlased maksavad kahjutasu vaevaliselt ({{commentsTotal}})

Järjekordse metanooliohvri viimine haiglasse, ülikonnas toonane Pärnu kiirabi juht Külvar Mand
Järjekordse metanooliohvri viimine haiglasse, ülikonnas toonane Pärnu kiirabi juht Külvar Mand Autor/allikas: Ants Liigus/Eesti Meedia/SCANPIX

2001. aastal Pärnumaal 68 inimese elu nõudnud ja 43 inimest invaliidistanud metanoolitragöödia tähendas mitmele riigihaiglale tohutut kulu, mida haigekassa siiani süüdlastelt tagasi nõuab.

Haigekassa kasuks mõisteti kaheksalt süüdlaselt 15 aastat tagasi kokku välja 599 000 krooni ehk ligikaudu 38 300 eurot ning kaheksast isikust viie suhtes on menetlus lõpetatud, kuid suurem osa võlast on seniajani maksmata, kirjutab Pärnu Postimees.

Haigekassale on laekunud 9600 eurot, maksmata aga 28 700 eurot. Viimase kahe aasta jooksul on süüdlased haigekassale tasunud näiteks 700 eurot, mis teeb alla euro päeva kohta.

Samuti mõisteti 2003. aasta otsusega metanoolikatastroofi süüdlastelt kannatanute kasuks välja nii-öelda kirstu- ja valuraha, mis tänases vääringus on umbes 21 000 eurot, kuid Pärnu Postimehe andmeil pole nii mõnigi kannatanu siiani valuraha kätte saanud.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: