Galerii: ringkäik oktoobris uksed avavas uues kaubanduskeskuses T1 Mall of Tallinn

Ülemiste keskuse naabriks kerkiv T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskus lubab uksed avada oktoobrikuu teises pooles. ERR sai loa teha ringkäik veel valmimisjärgus keskuses, et saada läbi fotograafi silma aimu, kaugel töödega ollakse ning mida uuest ostumekast oodata.

Pro Kapitali arendatav T1 Mall of Tallinn avab uksed oktoobrikuu teises pooles, lubab ettevõtte juht Allan Remmelkoor. Täpset kuupäeva ta veel välja öelda ei tihka.

Päris kõik rendipinnad selleks ajaks veel kauplejatega täitunud ei ole, tõdes Remmelkoor ERR-ile. "Töö käib kuni avamispäevani. Tavapäraselt kaubanduskeskustes avamisel on veel väikene vakants, eks see töö jätkub ka pärast avamist," ütles Pro Kapital Eesti juht.

Samas ei saa Remmelkoore sõnul öelda, kui palju vakantsi avamispäeval uudistajaid vastu võtab, sest see prognoos muutub iga päevaga.

Praegu on käimas veel kibekiire siseviimistlustöö, ent Remmelkoor kinnitab, et avamispäevaks saavad tööd tehtud.

"Üldalade siseviimistlustööd saavad ühele polle kindlasti septembriga. Kaupluste endi siseviimistlustööd on need, mis paljudel pindadel juba käivad, aga tavapäraselt algavadki need kuu enne avamist," selgitas Remmelkoor.

"Põrandaplaadid on üldaladel maas, valgustused töötavad, usin asfalteerimine ümber maja on käimas, tegeleme heakorrastustöödega väljas. Lähinädalatel algab kogu välisfassaadi valguslahenduste ja kaupluste reklaamide ülespanek, tulevad suured LED-ekraanid, visuaalselt väga põnevate lahendustega," lubab arendaja, kinnitades, et tööd on teha veel küll.

Hoone ümbrusesse luuakse valgustatud asfaltteedega ligipääsud nii Ülemiste jaamast kui trammipeatusest, arvestatakse nii jalakäijate kui ka jalgratturitega.

T1 kaubanduskeskuses avab uksed uus raamatukaupluste kett Raamatukodu, mille taga on mitmed Eesti kirjastajad: Koolibri, Pegasus, Pilgrim ja Tammerraamat.

Uued tulijad Eesti kaubandusmaastikul on ka parfümeeria- ja kosmeetikakaubamaja Douglas; rõivakauplused Piazza Italia, Dixie, Intimissimi, Yamamay; aksessuaaribränd Mandarina Duck; kodukaupade kett Miniso; lastekaupu müüvad Brums, Original Marines, Milani.

Enam kui 6500 ruutmeetrise ehk jalgpalliväljaku suuruse meelelahutusala üks suurim trump on pealinnas juba ammu oodatud teaduskeskus. 

T1 kroonijuveeliks nimetab Remmelkoor aga EAS-i toel rajatavat vaateratast, mida seni veel katusele püstitatud pole, ent mis avapäevaks kindlasti paika saab. Remmelkoore sõnul jääb vaateratta piletihind alla kümne euro.

Kuni 120-meetrit merepinnast kõrguva vaateratta alla, keskuse neljandale korrusele rajatakse Skypargi meelelahutuskeskus, kuhu tuleb Euroopa suurim batuudiala, kümnemeetrised ronimis- ja turnimislinnakud, liumägede ja labürintide väljakud, 4D kino, autodroom, sünnipäevatoad, toitlustuskompleks nii pidude kui kogu meelelahutusala teenindamiseks ja veel palju muud lastele suunatut.

Samuti võtab T1 keskuses koha sisse kinokett Cinamon, Baltikumi suurim mahemarket ja umbes 5500-ruutmeetrine restoranideala.

T1 Mall of Tallinna koguinvesteeringu suuruseks kujuneb 70 miljonit eurot, hoonesse rajatakse nelja korruse peale 55 000 ruutmeetrit ostupinda ehk üle 200 kaupluse ja 15 000 ruutmeetrit meelelahutusala. Parkima mahub korraga 1500 autot. Ehituse kogumaht on 130 000 ruutmeetrit.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: