Kärmas: ühe päevaga prügiprobleemi ei lahenda

Foto: World Cleanup Day

Maailmakoristuspäeva Uus-Meremaal jälginud Mihkel Kärmas ütles, et eelkõige on päeva näol tegu teavitamisega, sest prügi tekke probleemi suurkoristusega ei lahenda.

Uus-Meremaal päeva lõpetanud Kärmas andis enne lennukile astumist ja Hawaiile lendamist telefoniintervjuu Vikerraadiole, kus möönis, et ühe päevaga prügiprobleemi ei lahenda.

"Eesti ja Uus-Meremaa on arenenud riigid, kus on prügikäitlemine. Aga on palju riike, kus seda üldse pole. On inimesed, kes tagaaias prügi põletavad või viskavad nii, et tõusulaine viib ära. Need on edumeelsed seal enda meelest. Tegelikult need suured numbrid ja tohutu sodi, mis jõuab ookeani, tuleb eeskätt väga rahvarohketest, aga vähearenenud riikidest. Seal tuleb probleeme lahendada, kilekotiga rannas jalutades ei pööra seda tagasi," rääkis Kärmas.

"Tõde on see, et eks see päev on eeskätt sümboolne ja teavitamise päev. Kui sa ise oled käinud ja roomanud kõhuli võpsikus, et tuua ära kellegi teise mahavisatud prügi, siis päris kindlasti ise järgmine kord sa naljalt midagi maha ei viska," märkis ta.

Uus-Meremaal jälgis Kärmas prügikoristamist Wellingtoni lähistel. Midagi põhimõtteliselt erinevat ta võrreldes Eestiga ei tuvastanud. Looduspargis jõe äärt puhastanud inimesed leidsid ikka enamasti plastpudeleid ja kilekotte.

Vaata ka Kärmase intervjuud maailmakoristuspäeva 24 tundi vältavale saatele.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: