Kultuurikomisjon saadaks Rahvusraamatukogu nõukogusse Alenderi ja Musta

Foto: Rene Suurkaev/ERR

Riigikogu kultuurikomisjon valis Rahvusraamatukogu nõukogu uuteks liikmeteks Yoko Alenderi ja Aadu Musta. Ettepaneku peab heaks kiitma veel riigikogu suur saal.

Uute parlamendipoolsete nõukogu liikmete valimise tingis asjaolu, et senine nõukogu liige Igor Gräzin siirdus tööle Euroopa Parlamenti. Kuid et veel üks riigikogu liikmest nõukogu liige Toomas Väinaste otsustas end taandada, tuli kultuurikomisjonil valida kaks uut liiget.

Sõelale jäid reformierakondlane Yoko Alender ja keskerakondlane Aadu Must. Varasemast kuulub Rahvusraamatukogu nõukogusse riigikogu poolt ka Barbi Pilvre. Alenderi ja Musta nõukogusse määramise peab kinnitama veel ka riigikogu, kes asub seda hääletama 26. septembril.

Uus nõukogu peab enda seast valima ka nõukogu esimehe. Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must ei soovinud spekuleerida, et just temast võib saada nõukogu uus esimees.

"Meile on õpetatud seda, et ei tohi müüa selle karu nahka, kes veel metsas ringi jookseb. Korrektne inimene astub ühe sammu korraga ehk ma ei taha rongi ees joosta, sest rong sõidab kiiremini kui inimene jookseb," sõnas Must.

Rahvusraamatukogu suurima probleemina nimetas Must kõike seda, mis on seotud hoone rekonstrueerimisega.

"Rahvusraamatukogu on väga palju muutunud. Väga palju on kirjandust, mida aktiivkäibes ei pea hoidma. Ka pinda on seal suhteliselt lahkesti käes ja peame mõtlema, kuidas seda Eesti rahvuskultuuri hüvanguks kõige efektiivsemalt kasutada. Näiteks võiks sellesse rekonstrueeritud hoonesse mahtuda lisaks Rahvusraamatukogule ka Rahvusarhiivi Tallinna allüksused, sest prognoositav sünergia kahe asutuse vahel on väga suur."

Must lisas ka, et Rahvusraamatukogu on ka ise mõelnud mitmetele muudele põnevatele tulevikuprojektidele, näiteks koostööle naabrusesse kerkiva riigigümnaasiumiga.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: