Osa Swedbanki kliente saab mobiiliga viipemaksta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viipemakse rakendus.
Viipemakse rakendus. Autor/allikas: Swedbank

Swedbanki uue äpi esmaversiooni Swedbank 2019 Eestis Androidi kasutajad saavad teisipäevast kasutada võimalust teha mobiilseid viipemakseid.

Äpi allalaadinutel tuleb mobiiliga maksmiseks poes oma telefoniga terminali puudutada just nagu kaardiga tehtavate viipemaksete puhul. Täpsem info veebis aadressil www.swedbank.ee/mobiilimaksed.

Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets ütles, et uus äpp toob kaasa täiesti uue lähenemise panganduses. "Kui enamasti tuuakse turule valmistoode, siis meie arendame seekord uut äppi koostöös klientidega. See tähendab, et avame rakenduse juba n-ö beetafaasis, et inimesed saaksid äppi proovida ning meile disaini ja kasutusmugavuse kohta tagasisidet anda," rääkis panga esindaja.

Vastavalt kasutajate tagasisidele lubab Swedbank teha omakorda äppi paremaks ja lisada lähikuudel järjest uusi kasutusvõimalusi.

Viipemaksete populaarsuse kasv ning inimeste digiharjumuste muutumine annavad Ede Raagmetsa sõnul aluse eeldada, et üsna pea muutuvad mobiilsed viipemaksed sama populaarseks nagu kaardimaksedki.

Esialgu saab uue äpiga Swedbank 2019 Eestis teha mobiilseid viipemakseid (ainult Androidiga telefonides), teha riigisiseseid makseid, näha kontojääki, konto väljavõtet ja tehingute detaile, hallata oma pangakaarte ja saata Swedbankile teenuse kohta tagasisidet.

Mobiilsete viipemaksete võimalust saab kasutada vaid Androidi operatsioonisüsteemiga nutiseadmetes, kuna Apple'i tooted toetavad praegu ainult Apple Pay funktsiooni, mis ei ole veel Balti riikides kättesaadav. Swedbank loodab mobiilse viipemakse Apple'i nutiseadmetes kasutusele võtta niipea, kui Apple'i tingimused muutuvad.

Swedbank 2019 Eestis on vaid piiratud funktsionaalsusega rakendus ning ei asenda senist mobiiliäppi Swedbank Eestis. Igapäevaste pangaasjade korraldamiseks tuleks praegune äpp kindlasti alles hoida.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: