Jesse altkäemaksuskandaalist: hangitud ravimite osas meil kahtlusi pole

Foto: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse sõnul on HIV-i ravimite komisjoni liikmele Matti Maimetsale esitatud altkäemaksu võtmise kahtlustus äärmiselt kahetsusväärne, kuid ministeeriumil pole hangitud ravimite osas kahtlusi, sest otsused langetati kollektiivselt.

Maris Jesse, mis teile on praeguseks hetkeks uurimise käigust teada?

Ei ole rohkemat teada kui see, mida politsei ajakirjanduses esmaspäeval ütles.

Kas altkäemaksu võtmisega on seotud veel mõni sotsiaalministeeriumi HIV-i ravimeid hankiva komisjoni liige?

Ma tõepoolest... Esiteks uurimine käib. Ja ei osanud mina kahtlustada, et professor Maimetsal selline kahtlus oleks ja samamoodi ei oska ma kahtlustada mitte kedagi teist selle komisjoni liikmetest ravimifirmadega seotuses.

Räägime sellest komisjonist lähemalt, palju seal liikmeid on ja kes need inimesed on?

Ma pean vabandama, sest mul ei ole seda käskkirja praegu täpselt silme ees. Komisjonis on esindatud erinevad HIV-i ravimitega kokkupuutuvad riigiasutused, näiteks ravimiamet. Ja esindatud on ka HIV-i raviga tegelevate ravikeskuste esindajad. Ja professor Matti Maimets esindas seal Tartu Ülikooli kliinikumi.

Komisjoni kuulunud Maimets ei otsustanud neid asju ju ainuisikuliselt. Kas üks inimene, kes kahtlustuse kohaselt on võtnud altkäemaksu, saab suunata seal asju?

Ei. Ühegi komisjoni otsused ja soovitused ei sõltu ainult ühest inimesest. Täiesti selgelt. Praegune kahtlustus professor Maimetsale on ülimalt kahetsusväärne ja loodan südamest kiirele ja läbipaistvale menetlusele. Et me saaks täpselt ja kiiresti teada, mis toimus ja kuidas toimus ning saaksime omad järeldused teha.

See on ikkagi teie ministeeriumis koos käiv komisjon, mis samme te tänase ja homse päeva jooksul astute?

Kuna hangitavate HIV-i ravimite valikusoovitus on kollektiivne, mitte ei toetu ühe inimese nõuandele, siis hangitud ravimite osas meil kahtlusi ei ole pole. Mida me palume, on Tartu Ülikooli kliinikumil esitada komisjoni koosseisu uus esindaja. Ja jälgime edasi toimuvat.

Kas see komisjon on üldse töövõimeline, sest me ei tea kui paljudele inimestele veel on esitatud kahtlustus?

Seda me tõesti ei oska praegu öelda ja seda me täpsustame politseiga.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: