PPA uus seirelennuk on meeskonna tööd lihtsustanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: PPA

Eesti esimene, spetsiaalselt meie vajaduste järgi komplekteeritud PPA seirelennuk on tänaseks õhus olnud juba 132 lennutundi ning suundub lähiajal Euroopa Liidu piirivalveagentuuri Frontex ühisoperatsioonile Kreekas.

"Aktuaalse kaamera" võttemeeskond tegi kaasa uue lennuki ühe esimestest seirelendudest, kui mindi merepatrulli, sest reostusseire on üks põhiülesannetest.

"Kasutame erinevaid radareid ja mere pinna erinevuste järgi saab selle reostuse põhimõtteliselt tuvastatud. Teada on, et õli tõmbab merevee lainetuse siledaks. Aga jah, lõplik tuvastamine toimub ikka läbi akna inimsilmaga," selgitas PPA lennusalga seiresüsteemi operaator Raivo Karp.

Lennuki kaptenid kinnitasid, et uus lennuk on mitu korda turvalisem, eelkõige just sellepärast, et olemasolev seiresüsteem ei nõua enam nn sukeldumist.

Lennukikapten Valeri Kutuzov meenutas, et varem tuli lennata 300 meetri kõrguselt ja tuvastuslennu ajal oli kõrgust vaid 50-60 meetrit, mis oli meeskonna jaoks suur väljakutse.

Nüüd võib uue lennukiga lennata ka kümne kilomeetri kõrgusel, sest süsteemid tuvastavad täpselt all toimuva.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: