Riigikogu nimetas Heiki Loodi uueks riigikohtunikuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigisekretär Heiki Loot
Riigisekretär Heiki Loot Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu kiitis neljapäeval heaks 15 aastat riigisekretär olnud Heiki Loodi saamise uueks riigikohtunikuks detsembri algusest.

Riigikohtu esimehe Priit Pikamäe esitatud ettepaneku poolt hääletas 64 parlamendisaadikut, vastu oli kuus ja erapooletuks jäi kaks saadikut.

Riigikohtusse tuli valida uus liige, kuna Indrek Koolmeister siirdus suvel pensionile.

Heiki Loot on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduse eriala. 1994. aastal alustas ta tööd riigikohtu esimehe abina, kust liikus 1995. aastal justiitsministeeriumi avaliku õiguse osakonna juhatajaks. Osakonna juhatajana vastutas Loot avaliku õiguse valdkonna õigusloome suunamise ja koordineerimise eest. Tema toel valmistati ette ja algatati muu hulgas haldusõiguse ja karistusõiguse reform. Aastatel 1998–2003 oli Loot Sisekaitseakadeemia rektor. Alates 2003. aastast on Heiki Loot riigisekretär.

Kohtunikutöö kogemus Loodil puudub.

Riigikohtu esimehe kaaskirjas seisis, et Loodil on pikaajaline ja väga mitmekülgne avaliku teenistuse kogemus. Tema roll õigusloome reformide käivitamisel ja riiklike institutsioonide ülesehitamisel-arendamisel on olnud märkimisväärne. "Ta on kogenud ja tunnustatud jurist, kelle senine elu- ja töökogemus võimaldab tal oluliselt panustada riigikohtu halduskolleegiumi töösse ja Eesti haldusõiguse edasiarendamisse."

Vastavalt kehtivale vabariigi valitsuse seadusele nimetab uue riigisekretäri ametisse peaminister oma korraldusega. Kelle peaminister Jüri Ratas sellele kohale nimetab, pole veel teada.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: