Uueks riigisekretäriks saab Taimar Peterkop ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1541749980000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Peaminister Jüri Ratas tegi riigi infosüsteemi ameti (RIA) peadirektorile Taimar Peterkopile ettepaneku asuda riigisekretäri ametikohale.

15 aastat riigisekretäri ametis olnud Heiki Loot lahkub detsembri alguses ametist ja temast saab riigikohtunik.

"Taimar Peterkop on ennast tõestanud mitmes riigiasutuses ning omab laiapõhjalist juhtimiskogemust ja arusaama riigi toimimisest. Ta on professionaalne, vastutustundlik ja usaldusväärne juht ehk vastab igati omadustele, mida riigisekretärilt ootan. Just neil põhjustel tegin talle ettepaneku asuda riigisekretäri ametikohale," ütles Jüri Ratas.

Peterkop märkis, et võtab peaministri ettepanekut tunnustusena oma senisele tööle ning on valitsusjuhile oma nõusoleku andnud.

Eesti esiametniku valik on peaministri otsustada: vastavalt vabariigi valitsuse seadusele nimetab uue riigisekretäri ametisse peaminister oma korraldusega. 

Peterkopil oli suur roll mullu puhkenud ID-kaardi kriisi edukal lahendamisel, mis avaldas ka peaministrile muljet.

Taimar Peterkop on sündinud 1977. aasta 20. jaanuaril Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning USA maaväe sõjakolledži magistrikraadiga strateegilises juhtimises.

Peterkop on töötanud riigikantseleis, kaitseministeeriumis ning Eesti suursaatkonnas Washingtonis. RIA peadirektorina alustas ta tööd 2015. aasta mais.

Riigisekretäri ametiaeg on viis aastat. Taimar Peterkop alustab tööd detsembri keskpaigas.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: