Vene kommunistid protestisid pensionireformi vastu

Foto: ERR

Vene kommunistid kutsusid laupäeval taas oma toetajaid protestiaktsioonidele pensioniea tõstmise vastu.

Sellest, et võimu populaarsus on pensionireformi tõttu langenud, räägivad mitte ainult miitingud, vaid ka kuberneridevalimiste tulemused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Putin on varas! Putin on varas!" - varem kommunistide miitingutel selliseid loosungeid kuulda ei olnud. Ei olnud kommunistidel ka nii palju toetajaid noorte seas, kellel on pensionini veel aega.

Heaks näiteks protestidest pensionireformi vastu ei ole mitte miitingud, vaid valimised. "Ühtse Venemaa" kubernerikandidaadid ei osutunud kaks nädalat tagasi esimeses voorus valituks neljas regioonis.

Kaug-Idas, Vladivostokis toimus teine voor nädal tagasi. Kui selgus, et enamuse sai ikka kommunistliku partei kandidaat Andrei Isšenko, annuleeris võim valimiste tulemuse ja määras uued valimised detsembriks.

Liikumise "Vasakrinne" koordinaator Sergei Udaltsov ütles, et moment on vastutusrikas. "Ma tervitan meie jõupingutuste konsolideerimist.
Kaug-Idas Primorjes varastati Andrei Isšenkolt jõhkralt võit. Seal ei pea uusi valimisi korraldama. Seal on vaja lihtsalt fikseerida opositsioonikandidaadi võit," ütles ta.

Veel ühes regioonis - Hakassias tuli tein voor edasi lükata. Praegune "Ühtset Venemaad" esindav kuberner ei julgenud võistelda oma kommunistist konkurendiga ja võttis oma kandidatuuri maha.
Pensionifeformi seaduse teine lugemine toimub riigiduumas juba kolmapäeval.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: