Venemaa föderatsiooninõukogu andis pensionireformile heakskiidu

Hääletamine Venemaa föderatsiooninõukogus 3. oktoobril.
Hääletamine Venemaa föderatsiooninõukogus 3. oktoobril. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa parlamendi ülemkoda ehk föderatsiooninõukogu kiitis kolmapäeval heaks kriitikat pälvinud pensionireformi eelnõu, mille alamkoda ehk riigiduuma septembri lõpus vastu võttis.

170-liikmelises föderatsiooninõukogus hääletas eelnõu poolt 149 senaatorit. Vastu oli viis senaatorit ning kolm oli kohal, kuid jättis hääletamata, vahendas Meduza.

Nüüd vajab eelnõu seaduseks muutumiseks veel president Vladimir Putini allkirja ning Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul võib riigipea oma heakskiidu anda juba lähiajal.

Eelnõud muudeti pärast esimest lugemist riigiduumas ning sinna viidi sisse president Putini poolt reformi "pehmendamiseks" mõeldud muudatused.

Kui peaminister Dmitri Medvedevi poolt välja käidud esialgne ettepanek oli näiteks tõsta pensioniiga meestel 65. ja naistel 63. eluaastani, siis nüüdses eelnõus on need vastavalt 65. ja 60. eluaastat.

Praegu saavad Venemaa mehed pensionile minna 60 ja naised 55 aasta vanuselt. Pensioni suurus on keskmiselt 14 000 rubla kuus ehk umbes 190 eurot.

Tegemist oleks esimese pensioniea tõusuga Venemaal pea 90 aasta jooksul ning plaan on ühiskonnas pälvinud mõnevõrra haruldaselt laia kriitikat võimu aadressil. Samuti on valitsuse plaan mõjutanud negatiivselt Putini enda reitingut - viimase nelja aasta madalaim - ja seda hoolimata sellest, et ta üritas sellel teemal rääkimist pikka aega vältida.

Kriitikuid pole eelnõusse lisatud muudatused siiski lepitanud ning protestiaktsioonid on meelavaldajate vahistamistest hoolimata jätkunud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: