Kavanaugh lubas jätkata USA ülemkohtunikuks pürgimist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: SCANPIX / AP

USA presidendi Donald Trumpi ülemkohtuniku kandidaat Brett Kavanaugh lükkas esmaspäeval tagasi uue süüdistuse seksuaalrünnakus ja teatas, et ei loobu ülemkohtunikuks pürgimast.

"See on selgemast selgemal kujul laim," ütles Kavanaugh avalduses senati õiguskomiteele. "Ma ei lase end hirmutada sellest protsessist taanduma."

Kavanaugh ütles, et süüdistused kahe naise seksuaalses ründamises rohkem kui 30 aastat tagasi on osa alusetust "tegelaskuju tapmisest viimasel minutil" eesmärgiga sundida ta oma kandidatuuri tagasi võtma.

"See koordineeritud jõupingutus hävitada minu head nime ei sunni mind loobuma," lausus Kavanaugh.

"Püütakse leida midagi, ükskõik mida, et blokeerida seda protsessi ja hääletust minu ametissekinnitamise üle," sõnas praegune Washingtoni apellatsioonikohtu kohtunik.

Senati vabariiklaste juht Mitch McConnell mõistis esmaspäeval hukka Kavanaughle esitatud süüdistused kui "häbiväärse laimukampaania" ja süüdistas demokraate nende kasutamises Kavanaugh ametissekinnitamise protsessi viivitamiseks ja takistamiseks ja "selle mehe era- ja erialase elu hävitamiseks".

McConnelli sõnul on tegemist "korraldatud viimase minuti rünnakuga".

Trumpi ülemkohtu kohtuniku kandidaati seksuaalses rünnakus süüdistav Christine Blasey Ford annab senati õiguskomitees tunnistusi neljapäeval.

Ford süüdistab Kavanaugh 'd seksuaalses rünnakus ühel peol 1980. aastate algul, kui mõlemad olid keskkoolis. Ford oli tollal 15- ja Kavanaugh 17-aastane.

Hiljuti esitati Kavanaugh' vastu teinegi süüdistus seksuaalrünnakus. 53-aastane Deborah Ramirez ütles ajalehele New Yorker, et Kavanaugh paljastas end tema ees ühel peol Yale'i ülikoolis 1980. aastatel.

Kavanaugh vajab ülemkohtu üheksandaks liikmeks saamiseks senati heakskiitu. Vabariiklased tahavad korraldada Kavanaugh´ üle senatis võimalikult kiiresti hääletuse, demokraadid aga nõuavad, et enne hääletust uuritaks kandidaadi vastu esitatud süüdistusi.

Ülemkohtuniku kandidaat ütles hiljem koos oma abikaasa Ashleyga usutluses Fox Newsile, et ta "ei ole kunagi kedagi seksuaalselt rünnanud ja on alati kohelnud naisi väärikuse ja austusega". (Olulisematest kohtadest Kavanaugh' intervjuus on teinud kokkuvõtte näiteks Vox - Toim.)

Kavanaugh näis vihjavat oma süütusele kahe naise poolt talle omistatud seksuaalrünnakute toimepanemise ajal, öeldes, et "ta ei astunud keskkoolis ja veel palju aastaid pärast seda seksuaalvahekorda". "Olin tüdrukutega, kellega ma koos koolis käisin, sõbrasuhetes," lausus ta.

Ashley Kavanaugh, kes töötas kunagi ekspresident George W. Bushi erasekretärina, avaldas toetust oma mehe versioonile sündmustest. "Seda on väga raske uskuda... see ei ole Breti olemusega kooskõlas," ütles ta, lisades, et neil on olnud "väga raske" arutada viimaseid arenguid oma tütardega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: