Senaator: FBI juurdlus ei kinnitanud süüdistusi Kavanaugh' vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1538652000000 | amCalendar}}
Kavanaugh' kandidatuuri vastased meeleavaldajad USA ülemkohtu juures.
Kavanaugh' kandidatuuri vastased meeleavaldajad USA ülemkohtu juures. Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) uus uurimine ülemkohtu kohtuniku kandidaadi Brett Kavanaugh' suhtes ei leidnud midagi, mis kinnitaks talle esitatud süüdistusi seksuaalrünnakus, ütles neljapäeval üks juhtivaid vabariiklasest senaatoreid.

"Uurimine ei leidnud mingit vihjet väärkäitumisele," lausus Iowa senaator Chuck Grassley, kes juhib senati õiguskomiteed. "Selles pole midagi, mida me juba ei teaks."

FBI-le anti vabariiklasest senaatori palvel nädal aega kontrollida ülikooliprofessori süüdistusi, nagu püüdnuks Kavanaugh teda vägistada kahe aastakümne eest, kui nad olid veel teismelised.

Grassley sõnul on aeg minna edasi senati täiskogu hääletusega president Donald Trumpi nominendi üle.

"Mina hääletan kohtunik Kavanaugh kinnitamise poolt," lausus ta.

USA demokraadid mõistsid hukka FBI raporti Kavanaugh' kohta

USA demokraadid kritiseerisid neljapäeval Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) raportit ülemkohtunikuks kandideeriva Brett Kavanaugh' osas, keda süüdistatakse paari aastaküme eest toime pandud ahistamises.

"Tundub, nagu see on puuduliku juurdluse tulemus," sõnas demokraadist senaator Dianne Feinstein. Juurdlust võis piirata Valge Maja, lisas senaator.

"Meil oli suur hirm, et sellest (juurdlusest) tuleb väga piiratud protsess," ütles senati juhtiv demokraat Chuck Shumer. "Meie hirmud said tegelikkuseks," lisas ta.

Valge Maja ja USA senat said kätte FBI raporti Kavanaugh' kohta

Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) koostatud raport, mis puudutab ülekohtuniku kandidaadi Brett Kavanaugh vastu esitatud süüdistusi, on edastatud nii Valgele Majale kui ka senati õiguskomiteele.

Administratsiooni allikas ütles väljaandele Axios, et raportis pole midagi, mis võiks ametisse kinnitamise protsessi senatis kuidagi pidurdada. Samas tunnistas ta, et Kavanaugh' ja president Donald Trumpi kriitikuid raporti sisu kindlasti ei rahulda.

Valge Maja pressiesindaja Raj Shah kinnitas pressiteates, et on saanud kätte Kavanaugh' taustauuringu raporti ning see edastatakse senatile. "See on viimane lisa, mis puudutab ajaloo kõige põhjalikumat ülemkohtu kandidaadi taustauuringut," nentis ta ja lisas, et Valge Maja on veendunud, et senat kiidab Kavanaugh' kandidatuuri heaks.

Senat plaanib teha hääletamistega algust juba reedel ning seega toimub lõpphääletus senatis ilmselt nädalavahetusel. Õiguskomitee liikmetest senaatorid peaksid seega hakkama raportit lugema juba neljapäeval ning hääletuse ajaks on sellega võimalus tutvuda kõigil senaatoritel.

Vahepealsel ajal on USA avalikkuses pälvinud tähelepanu see, kuidas president Trump Mississippi osariigis poolehoidjatele esinedes Kavanaugh' vastu ahistamissüüdistuse esitanud Christine Blasey Fordi pilkas.

Lisaks demokraatide kriitikale, nentisid ka mitmed vabariiklastest senaatorid, et presidendi selline retoorika ei tule praegusel hetkel Kavanaugh' kandidatuurile kasuks.

Samas on mitmed juhtivad vabariiklased rääkinud, et Kavanaugh' vastu algatatud süüdistustekampaania on elavdanud vahevalimiste eel Trumpi ja erakonna valijate tuumikut, sest kandidaadi vastu esitatud süüdistusi peavad paljud vabariiklased ebaõiglasteks ja demokraatide algatatud laimukampaaniaks.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: