USA ülemkohtunikuks pürgivat Kavanaugh'd tabasid uued süüdistused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Brett Kavanaugh.
Brett Kavanaugh. Autor/allikas: Joshua Roberts/Reuters/Scanpix

USA ülemkohtu kohtunikuks kandideerivat Brett Kavanaugh'd tabasid uued süüdistused seksuaalses rünnakus.

Varem on Kavanaugh'd seksuaalses rünnakus süüdistanud Christine Blasey Ford. Tema sõnul ründas Kavanaugh teda ühel peol 1980. aastate algul, kui mõlemad olid keskkoolis, vahendas BBC.

Nüüd on aga tulnud Kavanaugh vastaste seksuaalse ahistamise väidetega välja veel üks naine. Deborah Ramirez oli Kavanaugh kursusekaaslane Yale'i ülikoolis. Ta rääkis ajalehele New Yorker, et Kavanaugh oli 1983./1984. õppeaastal ühel ühikapeol talle oma suguelundid paljastanud.

Kavanaugh on mõlema naise süüdistusi eitanud, nimetades Ramirezi väiteid laimuks.

Kavanaugh esitas ülemkohtu kohtunikuks USA president Donald Trump. Üheksa kohtunikuga ülemkohtu kinnitamine on väga tähtis, kuna kohtul on viimane sõna suuri vaidlusi tekitanud seaduste üle.

Enne kui Kavanaugh saab ülemkohtus vabaks jäänud kohal tööd alustada, peab tema kandidatuuri heaks kiitma 21-liikmeline senati õiguskomisjon ja seejärel kogu senat.

Osad vabariiklased, nende hulgas president Trump on süüdistanud Fordi ja demokraate ülemkohtu kandidaadi ametisse nimetamise tahtlikus viivitamises ja takistamises.

Viimase süüdistuse valguses kaitses Trump taas Kavanaugh'd. "Kohtunik Kavanaugh on silmapaistev inimene. Ma toetan teda täielikult," ütles Trump New Yorgis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: