Jõhvi rajatav uus kasarm tõstab ajateenijate arvu 300 võrra ({{commentsTotal}})

Tuba Paldiski kasarmus.
Tuba Paldiski kasarmus. Autor/allikas: Madis Laur/ERR

Seoses ajateenijate arvu suurenemise kavaga sai kaitseministeerium riigieelarvest vahendid, et ehitada Jõhvi uus 300-kohaline kasarm.

Riigikaitse arengukavas püstitatud eesmärk näeb ette suurendada ajateenistusse võetavate kutsealuste arvu aastaks 2026 järk-järgult 4000-ni, arvestades seejuures kaitseväe hoonetemahtu ning instruktorkoosseisu juurdekasvu.

Kui seni kutsuti ajateenistusse 3200 kutsealust, siis alates 2020. aastast suurendatakse ajateenistusse kutsutavate kutsealuste arv 3500-ni. Lisaks võimaldatakse ajateenistusse asuda 110 naisel vabatahtlikkuse alusel.

Riigi soov suurendada ajateenistusse võetavate kutsealuste arvu ujub vastuvoolu demograafiliste näitajatega.

Kaitseväekohustuslastena arvele võetute arv on endiselt vähenemas, mis tuleneb 17-aastaseks saavate noormeeste arvu langusest ning mis jätkub ka järgmistel aastatel.

Viimane kaitseväekohustuse täitmise aruanne toob välja, et kaitseväekohustuslaste tervisenõuetele vastavuse hindamises toimusid 2017. aastal eelneva aastaga võrreldes mõningad positiivsed trendid.

Kaitseressursside ameti arstlike komisjonide poolt tehtud otsuste põhjal vastas mullu kehtivatele tervisenõuetele 36 protsenti kutsealustest (2016 - 32%).

Nõuetele ei vastanud 21 protsenti (2016 - 24%) ning ajutiselt ei vastanud 42 protsenti (2016.a - 44%) kutsealustest.

Ajateenistusse asunute arv 2006-2017. Allikas: kra.ee

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: