Võrus asuvasse 2. jalaväebrigaadi saabus ligi 350 uut ajateenijat ({{commentsTotal}})

Foto: mil.ee

Võrus asuvasse 2. jalaväebrigaadi võetakse esmaspäeval ja teisipäeval vastu ligi 350 uut ajateenijat.

Sügisesele kutsele saabunute seas on kokku ka kümmekond naist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uute kutsealuste väljaõpe saab võrreldes varasematega olema mõnevõrra teistsugune. Tavapärane sõduri baaskurus on asendunud laskurikursusega, mis on lühem ja intensiivsem. Kokku kestab uute ajateenijate väljaõpe kaheksa kuud.

"Laskurikursus on varasemalt kümnelt nädalalt lühenenud seitsmele nädalale ja rõhuasetused on mõnevõrra muutunud. Võib-olla individuaalset tegevust on rohkem, aga selle võrra, et individuaalset tegevust on rohkem, selle esimese villi oleme juba nooremallohvitseri kursusel lõiganud. Pigem tuleb öelda, et individuaalsetele oskustele ei saa midagi ette heita. Küll on aga selge, et mõningate kollektiivsete soorituste tegemiseks, mida nad peaks tegema teatud kursuse etappidel, neil napib oskusi. Ilmselge on see, et mõningaid muudatusi tuleb teha, et peenelt öeldes seda disaini paremaks muuta," rääkis Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Toomas Tõniste.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: