Helme: EKRE ei taha Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni tekkimist

EKRE missioon on mitte lasta tekkida Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni, ütles EKRE esimees Mart Helme erakonna volikogul.

EKRE leiab, et tuleb teha reformid tervishoius ja riigi valitsemises, vaja on korrigeerida juba läbi viidud haldusreformi ning selles viimases küsimuses tunnetab EKRE võimalust teha koostööd Keskerakonnaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erakonnal on põhjust rõõmustada uute liikmete üle - 8500 piir on ületatud. Vast liitunud Siiri Sisask tahab valituks osutudes jõudu katsuda keskkonna ja sotsiaalvaldkonnaga, kuid räägib ka migratsioonist.

"Mitte lasta inimesi siia, kes meie loorberitel tahavad puhata, kes tahavad laiselda ja siit ühiskonnast võtta hüved midagi ise panustamata. Neid siia ei tahaks. Samas inimesed, kes kannatavad sõdade või pommirahe all - neid inimesi ma leian tuleks aidata," märkis Sisask.

Valimised tulevad ja tee nendeni tuleb erakordselt raske, ütles Mart Helme puldist.

"Saavutada tulemus, mis ei võimalda Reformierakonnal ja Keskerakonnal kahekesi valitsust teha. See eesmärk tuleb saavutada praktiliselt üksi," nentis ta.

"No ega me ei näe siin väga suuri koostööpartnereid. Sisuliselt on ju selge, et nelja erakonna puhul võib veendunult öelda, et nad riigikokku pääsevad - need on Reformierakond, Keskerakond, EKRE ja sotsid. Meie läheme väga jõuliselt lahingusse. Me ei arva, et me kolmandale kohale peame jääma. Me üritame kõrgemale tõusta. Tuleb reformida tervishoidu ja riigi valitsemist - vähendades ametnike hulka 3000 võrra aastas nelja aasta jooksul. Vaja on korrigeerida ka läbi viidud haldusreformi. Selles viimases küsimuses tunnetab EKRE võimalust teha koostööd Keskerakonnaga," märkis ta.

Järgmisel nädalal tutvustab EKRE oma majandusprogrammi, oktoobri lõpus tervishoiupoliitika kava.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: