Liiklus Haapsalu tuiksoonel on häiritud järgmise aasta suveni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Haapsalu liikluse kõige olulisemal tuiksoonel, Tallinna maanteel algab teisipäevast remont ja sõitjad peavad arvestama linnasiseste ümbersõitudega.

Kuna seda teed kasutavad ka Rohuküla sadamasse liikuvad autod, siis peavad remondiga arvestama ka Hiiumaale minejad.

Remonti läheb Tallinna maantee lõik Vahtra tänava ristmikust kuni Niine ristmikuni. Lihula maanteele toimub ümbersõit Kuuse ja Tamme tänavat mööda.

Vanalinna suunal saab remonti minevast lõigust mööduda Jalaka tänava kaudu. Tööd algavad vana asfaldi freesimisest.

Remondiala naabruses elavad inimesed peavad meeles pidama, et autoga oma kinnistule pääsemine on raskendatud.

Haapsalu aselinnapea Peeter Vikman ütles, et lühiajaliselt võib mõnes väiksemas lõigus olla autoga kinnistule pääsemine ka võimatu.

"Ehitaja on omapoolse tööplaani esitanud ja tõepoolest, kuna tänaval tuleb suures ulatuses väljakaeviseid, siis sellised nädalased perioodid kohalikele tekivad, kus nad ei saa oma väravast sisse sõita autoga. Palume siis selles osas kannatlikust," ütles Vikman.

Ehitusega loodeti alustada varem, kuid projekteerimine võttis oodatust kauem. Vikman selgitas, et oli olemas mõne aasta vanune projekt, mis üldiselt kirjeldas kõiki neid töid, mida seal on vaja teha.

"Aga kuna ehitusega koos vahetatakse välja ka kommunikatsioonid, see tähendab elektrivarustus, side, vesi, sadevesi, siis projekteerimise osa, mis eeldas kõikide majaomanikega kooskõlatamist, on võtnud nüüd täiendava kuu meie tööajast. Me tegelikult oleks hea meelega alustanud töödega septembris," ütles aselinnapea.

Koos käibemaksuga läheb remont maksma 1,2 miljonit eurot. Riigilt tuli selleks üks miljon. Vikmani sõnul vajavad tegelikult remonti ka Haapsalust läbi kulgeva Ääsmäe Rohuküla maantee teised linnasisesed osad, mida mööda kulgeb Hiiumaa ja Vormsi transiitliiklus, kuid selleks oleks vaja täiendavat riigi toetust ja ta käis välja mõtte, et äkki võiks see teelõik üldse kuuludagi riigile, mitte omavalitsusele, arvestades selle rolli meretaguse ühenduse hoidmisel.

Vikman ütles, et talvel tuleb töödesse ilmselt vahepeal paus ja lõpule loodetakse jõuda järgmise aasta mais.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: