MTÜ Roheline Liikumine kaotas lõplikult Reidi tee ehitusloa vaidluse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reidi tee ehitamine
Reidi tee ehitamine Autor/allikas: Priit Luts/ERR

MTÜ Eesti Roheline Liikumine kaotas teisipäeval lõplikult Reide tee ehistusloa vaidluse, kuna riigikohus ei võtnud MTÜ kaebust arutusele.

Kuna riigikohus MTÜ kaebust ei aruta, siis jõustus alama astme kohtutes MTÜ kahjuks langetatud otsus.

Mais jättis Tallinna ringkonnakohus MTÜ apellatsioonkaebuse rahuldamata ning muutmata Tallinna halduskohtu otsuse.

MTÜ taotles Reidi tee teisele etapile Tallinna linnaplaneerimise ameti poolt väljastatud ehitusloa tühistamist.

Halduskohus ei nõustunud MTÜ peamise väitega, et Tallinna linn oleks pidanud läbi viima uue keskkonnamõjude hindamise.

Tegevusloa andjal oli 2007. aastal läbiviidud keskkonnamõjude hindamine ja mitmete hilisemate ekspertarvamuste põhjal piisavalt teavet otsustamaks, kas Reidi tee ehitamine on kaasnevaid keskkonnamõjusid arvestades inimestele, merekeskkonnale ja kaitstavatele kultuuriväärtustele lubatav.

Ringkonnakohtu hinnangul on halduskohtu otsus põhjendatud. Muu hulgas märkis ringkonnakohus, et MTÜ esitas keskkonnariskide esinemise kohta üksnes üldiseid väiteid, sealhulgas väites, et võrreldes 2007. aastaga on vaidlusaluses piirkonnas aset leidnud sellised muutused, mis ei võimalda sel ajal koostatud keskkonnamõju hindamise aruandest lähtuda.

"Kohus peab küll ettevaatusprintsiibist ja kõrgetasemelise keskkonnakaitse põhimõttest lähtuma kaebaja sellekohastest väidetest sõltumata, kuid antud juhul ei ilmne kohtule, et need printsiibid ja põhimõtted võiksid olla ohus," märkis ringkonnakohus.

MTÜ tugines roheala vähenemisele Kadrioru pargi kaitseala merepoolsel alal, kuid ringkonnakohtu hinnangul ei ole alust arvata, et inimeste heaolu väheneks määral, mis välistab tee ehitamise.

"Tegemist on linnakeskkonnaga ning piirkonnaga, kus liikluskoormus on suur. Liikluskoormus oli suur juba 10 aastat tagasi. Kadrioru pargi kaitseala küll väheneb Russalka kuju poolsel alal, kuid pargi üldpindala silmas pidades on muutus alla ühe protsendi. Mere rannajoon ei ole vastavas piirkonnas valdavalt enam looduslik, ühel pool asuvad sadamarajatised, teisel pool Pirita tee rajatised. Suured rohe- ja puhkealad on Kadrioru pargi näol inimestele kättesaadavad Reidi tee vahetus läheduses. Reidi tee ehitamise käigus rajatakse rannapromenaad ja sellega seotud taristu," märkis ringkonnakohus ning nõustus Tallinna linnaga, et MTÜ väited inimeste heaolu vähenemisest ei ole põhjendatud.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: