Reidi teel Tivoli piirkonnas hakatakse peagi asfalti panema

Vaade Reidi teele Russalka poolt.
Vaade Reidi teele Russalka poolt. Autor/allikas: Priit Luts/ERR

Tallinna kesklinnas mere äärde rajatava Reidi tee Tivoli lõiku hakatakse aprilli keskpaigas asfalteerima ning niipea, kui see on ohutu, avatakse see ka inimestele jalutamiseks.

"Sadama-alal, kus varem teed ei olnud, ehk seal ehitustandril, mis ei puudutanud siiamaani eriti liiklust, on juba peamised teealuse rajamist puudutavad tööd lõppenud ja kohe, kui aprilli keskel hakkavad tööle asfalditehased, alustatakse seal asfalti panemist," rääkis Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet ERR-ile.

Sveti sõnul on seal enamik kommunikatsioone paigaldatud, tee killustikualus ja laternapostide alused valmis ning tänavakivid kohal. Kõnealune lõik jääb Pikksilma tänava majade ja mere vahele, Russalkast kesklinna poole.

"Kuna see ala jääb siiski töömaa sisse, siis kohe inimesi sinna ei lasta, aga kohe, kui tekib võimalus see koht linnarahvale avada, ilma et jalakäijad oleksid ohus ehitustööde pärast, siis seda kohe ka tehakse," ütles Svet.

Tivoli kandis algab peagi ka suure pumpla rajamine. Selleks valmib 12 meetri sügavusel kollektor, see on koht, kuhu tulevikus tuleb ka promenaad, lisas Svet.

Lootsi ja Ahtri tänava lõigus on alanud tööd, mis on seotud suure sademevee kollektori rajamisega. "Need tööd on praegu veel algusjärgus, hiljem need laienevad ja siis muutub olukord ristmikul keerulisemaks. Aga samas on see osa teealusest projektist, mis peaks leevendama selle piirkonna üleujutuste probleemi," rääkis Kesklinna vanem.

Tee alla jäävate kommunikatsioonide rajamist on alustatud ka Russalka ristmikul, ütles Svet ja avaldas lootust, et see, ilmselt üks mahukamaid tee-ehitusprojekte, kulgeb plaanipäraselt. Tema sõnul peaks praegune liikluskorraldus seal kehtima kuni suve esimese pooleni.

Samas ei tohiks Russalka ristmiku ehitus häirida piirkonnas toimuvaid suurüritusi, eriti aga laulupeo õnnestumist, rõhutas Svet. "Ma võin kinnitada, et nii tellija linna näol kui ka tööde teostaja on arvestanud nende sündmstega ja nende ajal lisatakse vajadusel reguleerijaid, korrigeeritakse tööde graafikut, et kõik suuremad sündmused ilusti toimuda saaksid. Eriti ei peaks muretsema laulu- ja tansupeost osavõtjad," rääkis Tallinna Kesklinna vanem. "Ma võin kinnitada, et lauluväljaku uus juhtkond koos linnavõimude ja töövõtjaga planeerivad seda protsessi nii, et laulupeolised ei pea muret tundma," lisas Svet.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: