Andrei Korobeinik astus Reformierakonnast välja

Kaheksa aastat Reformierakonda kuulunud ettevõtja Andrei Korobeinik otsustas erakonnast välja astuda.

"Olen hingelt liberaal, mistõttu oli Reformierakond kaheksa aasta eest mulle loogiline valik. Aga inimesed arenevad ja erakonnad arenevad ning Reformierakond pole enam see, mis ta omal ajal oli. Kui erakonnas on 12 000 inimest ja nende arvates on see uus ideoloogia õige, siis pean mina otsima muid väljundeid," rääkis Korobeinik ERR-ile.

Korobeinik ei osanud veel öelda, kas ta liitub mõne teise erakonnaga, kuid kindlasti soovib ta oma ideede edasist rakendamist Eesti poliitikas.

"Üritan saavutada olukorda, kus mu ideed saaks ellu viidud. Kas see tähendab poliitikas ise tegev olla või teha seda väljast, ma veel ei tea. Kui Reformierakond pole enam mu ideoloogilise valiku esikolmikus, siis päris sellist erakonda, kes mulle sobiks, täna ka pole. Üks ehitab sotsiaalmaju, teine tahab võtta laenu, et mingis sektoris palganumbreid kahekordistada. Eesti politiikas on laiemalt ideede kriis," märkis Korobeinik.

Näitena, mis teemadel tahaks ta poliitikas panustada, tõi Korobeinik maksunduse, aga ka hallid passid.

"Kui aastal 2018 saavad Eesti lapsed halle passe, siis kelle huvides see tegelikult on ja miks me ei taha sellest rääkida? Samuti võiks meil olla kaasav eelarve, kus inimesed saaksid ise otsustada," märkis Korobeinik.

4. oktoobri seisuga oli Reformierakonnas 12 193 liiget, mida on 103 võrra vähem kui aasta algul.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: