Korobeinik: järgmise nelja riigikogus veedetud aasta üle ma uhke ei oleks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Andrei Korobeinik. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakondlane Andrei Korobeinik ütles, et riigikogu valimistel ta Reformierakonna nimekirjas kindlasti ei kandideeri. Korobeinikule ei sobi Reformierakonna valimisprogramm.

Korobeinik kirjutas kolmapäeval Eesti Päevalehe arvamusloos, et Reformierakond on kaotanud oma liberaalsuse ja muutunud sotsiaalpopulistlikuks.

Korobeinikule vastas samuti Eesti Päevalehe veergudel partei peasekretär Kert Valdaru, kes ütles, et Korobeinikuga on olnud lahkarvamusi talle pakutava valimisnimekirja positsiooniga seoses.

Korobeinik ütles ERR-ile, et lahkarvamused oli peaaegu igas valimisprogrammi punktis, aga mitte valimisnimekirjaga seoses. "Kui mulle programm sobib, siis kandideerin, üks kõik kus," ütles Korobeinik.

Korobeiniku sõnul on praeguse Reformierakonna programmiga tema riigikogu valimistel kandideerimine täiesti välistatud.

Korobeinik rääkis, et kui ta riigikokku kandideeriks, siis oleks üsna suur tõenäosus, et ta saaks ka sisse, aga nende järgmise riigikogus veedetud nelja aasta üle ta uhke ei oleks.

Ta ütles, et tema ootused seoses Kaja Kallase erakonna esimeheks saamisega olid palju kõrgemad ja ta lootis, et Kallas toob kaasa muutused, ent hoopis muutus ise esimeheks saades.

"Ta kindlasti oli teise maailmavaatega, kui me riigikogus koos olime. Siis ta oli selgelt liberaal, täna ta seda ei ole," lausus Korobeinik.

Korobeiniku sõnul ei ole ta veel otsustanud, kas ja millal ta Reformierakonnast välja astub.

Peasekretär Valdaru sõnul on erinevad arutelud Korobeinikuga viinud selleni, et ta kaalub enda sõnul erakonnast välja astumist.

"Praegu ma jään erakonda edasi. Erakonna peasekretär kindlasti ei ole see inimene, kes ütleb, millal ma lähen," ütles selle peale Korobeinik.

Andrei Korobeinik on Reformierakonna liige alates 2011. aastast. Ta kandideeris 2011. aasta riigikogu valimistel Reformierakonna nimekirjas ja sai 2057 häält. Riigikokku sai ta kultuuriministriks läinud Rein Langi asendusliikmena.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: