Danske panga kriminaalmenetlusest on uut infot oodata aasta lõpus

{{1539266460000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Danske Panga Eesti filiaali kriminaalmenetlus jõuab aasta lõpuks nii kaugele, et prokuratuur saab selle kohta avaldada uusi andmeid, kinnitas riigi peaprokurör Lavly Perling riigikogu õiguskomisjonile.

Rahapesu juhtumi kuulamises on õiguskomisjon jõudnud lõpusirgele ja koostab selle kohta novembris raporti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lavly Perlingi sõnul on koostöö Taani prokuratuuriga hea, kuid raskendatud on koostöö eeldatava rahapesu allika Venemaaga, mistõttu jääb sealt palju olulist infot saamata.

Kogutavatest menetlusandmetest oleneb, kas prokuratuur esitab Venemaale õigusabitaoltuse.

Samas on Perlingi sõnul õigusabipalveid esitatud Euroopa riikidele ja kolmandatele riikidele. Danske Bank on võimaliku rahapesu kahtluse tõttu teatanud Eesti politseile kaheksast inimesest.

Perling ütles, et praegu ei saa täpsustada, mitme inimese osas uurimine käib. Menetluse tõttu ei saa ka kinnitada, kas uurijad on üle kuulanud toonase panga juhi Aivar Rehe.

"Kuni me ei saa rääkida konkreetsetest kahtlustusest, ei saa me spekuleerida ka inimeste arvuga. Kaheksa on erinevaid avaldusi läbinud number, aga kas see number suureneb, väheneb, see jääb ikkagi tuleviku vastuseks," ütles Perling.

"Aivar Rehe on meie jaoks kindlasti inimene, kes võib teada selles asjas olulisi asjaolusid," möönis ta.

Õiguskomisjonis on Danske Panga juhtumi tõttu kuulamisel käinud kõik Eesti rahanduse ja järelevalvega seotud asutused. Komisjoni juhi Jaanus Karilau sõnul on kuulamised toonud välja palju puudusi rahapesu tõkestamises.

Neljapäeval kuulamisel olnud toonase rahandusministri Jürgen Ligi sõnul oli Danske juba kümne aasta eest järelvalve huviorbiidis.

"Aeg on väga palju muutunud ja me oleme väga palju targemad, aga põhimõtteliselt tehti tol ajal tollaste teadmiste, tollase keskonna põhjal parim võimalik," märkis Ligi.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: